Parada Niepodległości wraca do Gdańska! Tym razem bez przemarszu, ale z licznymi atrakcjami

2021-10-25 14:09
parada
Autor: Stowarzyszenie SUM

Bez przemarszu, ale z licznymi atrakcjami rozproszonymi w centrum miasta. Po pandemicznej przerwie na ulice Gdańska wróci Parada Niepodległości. -Wydarzenie będzie zorganizowane w nieco innej formule niż dotychczas. Wszystko przez wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne – mówi Łukasz Kopeć ze Stowarzyszenia SUM, które od lat organizuje paradę.

-Ponieważ nie będzie przemarszu, to Józef Piłsudski nie będzie jechał odkrytym samochodem. Przypłynie za to stylową mahoniową motorówką, zaledwie o kilka lat młodszą, niż niepodległa Polska. Marszałek dokona inspekcji z wód Motławy, a następnie przejdzie ulicami miasta. Dla uczestników parady będziemy mieli kilka tysięcy kotylionów oraz około tysiąca biało-czerwonych szalików wykonanych ręcznie przez panie z Klubu Seniora „Motława” – mówi Łukasz Kopeć ze Stowarzyszenia SUM.

11 listopada na ulicach Śródmieścia i Głównego Miasta zbiorą się grupy rekonstrukcyjne. Nie zabraknie też historycznych atrakcji, w tym gry miejskiej, pokazu zabytkowych pojazdów na Targu Węglowym, występów i koncertów. Będzie też uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski przy dźwiękach gdańskiego carillonu. Szczegółowy program Parady Niepodległości dostępny jest TUTAJ.

Gdańska Parada Niepodległości potrwa od 10:00 do 13:00. Udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE