Papierowe abonamenty za parkowanie w Gdyni odchodzą do lamusa

2021-04-20 15:00
Parkometr w Warszawie
Autor: Marcin Wziontek, SE/EAST NEWS

Koniec z umieszczaniem abonamentów za przednią szybą. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, gdyński Zarząd Dróg i Zieleni od maja nie będzie wydawał już papierowych dokumentów uprawniających do postoju w strefie płatnego parkowania. Teraz tablice rejestracyjne danego pojazdu wpisane zostaną od razu do elektronicznej bazy danych. Kontrolerzy będą mogli sprawdzić wszystkich aktywnych abonentów w swoich mobilnych urządzeniach.

- Od maja wszystkie abonamenty będą wydawane jedynie w formie cyfrowej. Stawiamy na cyfryzację tego typu usług. Nabywanie abonamentu w formie cyfrowej to trend bezpieczny jak i przyjazny, jednak nadal będziemy oferować możliwość zakupu abonamentu osobiście w naszym Biurze Obsługi Klienta przy ulicy Wendy 15 - mówi Hanna Wyszyńska, rzeczniczka gdyńskiego ZDIZ-u.

Jak podkreśla urzędniczka, aktualnie obowiązujące abonamenty nadal będą ważne. - Mieszkańcy, którzy wykupili wcześniej abonament, nie będą musieli go zmieniać. Jeżeli ten abonament wygaśnie to wtedy wykupią go już w nowej, cyfrowej formie. I mogą to oczywiście zrobić tak jak to było wcześniej, czyli bezpośrednio w naszej kasie lub poprzez nasz sklep internetowy - dodaje Wyszyńska. To kolejny krok w digitalizacji usług w Gdyni, bo już można m.in. płacić w solarnych parkomatach BLIK-iem czy przedłużać postój za pomocą aplikacji mobilnych.

Gdynia oferuje aktualnie 3 rodzaje abonamentów: M - dla osób mieszkających przy strefach płatnego parkowania, N - dla osób z niepełnosprawnościami oraz O - ogólnodostępne, o które ubiegać może się każdy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE