Oszust Michał grasuje na dworcach w Gdańsku i Sopocie. Prosi pasażerów o pożyczkę, której nigdy nie oddaje

2021-12-15 15:52
policja
Autor: KMP Gdańsk

Jest uprzejmy i nie wzbudza podejrzeń. Prosi o pożyczkę, a potem… przepada bez śladu. Na dworcach w Trójmieście grasuje oszust – w ciągu ostatnich tygodni jego ofiarą padło kilka osób. Policja w Gdańsku już zajmuje się tą sprawą.

Za każdym razem motyw jest ten sam. Mężczyzna, który przedstawia się jako Michał, podchodzi do pasażerów i twierdzi, że nie działa mu karta płatnicza, po czym prosi o pożyczenie pieniędzy na bilet. -Do komisariatów na Przymorzu i we Wrzeszczu wpłynęły dwa takie zgłoszenia. Pokrzywdzeni informowali, że pożyczyli obcemu mężczyźnie pieniądze, a potem ich nie odzyskali. Czynności w tej sprawie były prowadzone w kierunku przestępstwa oszustwa - mówi podinsp. Magdalena Ciska z KMP Gdańsk. Podobne zdarzenia miały miejsce w Sopocie. Policjanci apelują, by zachować czujność w kontaktach z przypadkowo spotkanymi osobami i nie pożyczać im pieniędzy.

Na Facebooku powstała grupa, na której pasażerowie wzajemnie ostrzegają się przed oszustem. Według opisów internautów, mężczyzna ma ok. 30 lat, jest wysoki i szczupły.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE