Kot w mieście

i

Autor: pixabay.com

Od przyszłego roku nad bezpieczeństwem zwierząt w Gdańsku czuwać będzie Animal patrol

2021-06-25 19:00

Animal patrol od przyszłego roku zadba w Gdańsku o potrzebujące zwierzęta! 15-ego stycznia planowane jest rozpoczęcie działalności Animal patrolu, który ma działać w strukturach gdańskiej Straży Miejskiej. Zadaniem tej sekcji będzie podejmowanie działań, które mają zapewnić szybką i skuteczną pomoc potrzebującym zwierzętom.

- Chodzi tu miedzy innymi o pomoc zwierzętom chorym i rannym, reagowanie w przypadkach znęcania się nad nimi, odławianie zwierząt egzotycznych i wspieranie schroniska dla bezdomnych zwierząt "Promyk" w zakresie odłowu bezpańskich psów i kotów - mówi rzeczniczka gdańskiej straży miejskiej Marta Drzewiecka.

W skład animal patrolu wejdzie sześciu strażników wybranych spośród obecnych pracowników, aczkolwiek nowe osoby znające się na zwierzętach będą również mile widziane.

"Najważniejszym elementem wyposażenia nowej sekcji, będzie ambulans dla zwierząt, to pojazd z nadwoziem typu furgon, z częścią przystosowaną do ich transportu, posiadający na wyposażeniu specjalistyczny sprzęt przeznaczony do odławiania i transportu zwierząt. Są to między innymi chwytaki, podbieraki, sieci weterynaryjne, żywołapki, nosze dla zwierząt, rękawice ochronne czy transportery różnych wielkości."

Całkowity koszt Animal patrolu w pierwszym roku działalności ma wynieść 821 tysięcy złotych, z czego ponad 360 tysięcy kosztować ma sam ambulans.

Zwierzęta tez oddają krew!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE