500 + na psa i kota? Sprawdź, jak otrzymać dofinansowanie na pupila!

i

Autor: Pixabay.com

Nowe 500 plus tylko dla wybranych! Kto może skorzystać? Kiedy wypłaty?

2023-04-05 7:30

Ruszają gminne dofinansowania dla właścicieli czworonogów. Otrzymać można nawet i 500 złotych. Co należy zrobić, żeby dostać "500 +" na psa lub kota? To bardzo proste!

Każdy, kto ma ukochanego pupila w swoim domu wie, że jego utrzymanie to spory koszt. Jedzenie, weterynarz czy choćby zabawki, które jak wiemy kupowane są często w dużych ilościach, potrafią uderzyć w nasz portfel. Z pomocą przychodzą gminy i miasta, które oferują stuprocentowe dofinansowanie zabiegów kastracji i czipowania psów, oraz kotów.

Koszt takich zabiegów niekiedy sięga nawet 500 zł. Dofinansowanie żartobliwie można zatem określić mianem "500 +" na pupila. Jak je otrzymać? 

Dofinansowanie dla psa i kota. Jak je otrzymać?

Jak zaznacza Gazeta.pl, warunki, jakie muszą spełnić zarówno właściciele, jak i zwierzęta, mogą się różnić w zależności od konkretnego urzędu.

W przypadku psów i kotów jest to zazwyczaj minimalny wiek (6 miesięcy) oraz brak przeciwwskazań do znieczulenia ogólnego. Jeśli chodzi o właścicieli, najczęściej muszą posiadać dowód poświadczający zamieszkanie danego obszaru, dokumenty, że odprowadzają podatki w danym mieście czy gminie, lub status studenta lokalnej uczelni.

- czytamy. 

Gdy uda się spełnić wszystkie wymogi, można liczyć na pełne dofinansowanie zabiegu. Wiele urzędów oferuje więcej niż jeden zabieg, w przypadku niektórych obowiązują limity.

Należy jednak pamiętać, że niestety nie wszystkie samorządy w Polsce prowadzą takie akcje. Żeby mieć pewność, czy dana gmina czy miasto może dofinansować konkretny zabieg, warto zajrzeć na stronę internetową swojego urzędu, albo zadzwonić, by dowiedzieć się, czy oferowane jest dofinansowanie.

Sonda
Organizujecie urodziny swoim pupilom?
Groby psów i kotów. Na tym cmentarzu pochowano pupili znanych Polaków. Niezapomniani

Będzie podwyżka 500 PLUS?

Minister zabiera głos. Posłuchaj!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE