Noc naukowców już w najbliższy piątek! Co szykują Hevelianum i Experyment?

2021-09-22 22:00
Cyberiada
Autor: CN Experyment Cyberiada - Noc naukowców w Centrum Nauki Experyment

To będzie noc pełna pokazów, zabawy i eksperymentów. W najbliższy piątek obchodzić będziemy europejską noc naukowców. Z tej okazji w Centrum Nauki Experyment w Gdyni odbędzie się Cyberiada, wydarzenie poświęcone twórczości Stanisława Lema - mówi Jakub Łasek z centrum nauki Experyment.

- I właśnie Stanisław Lem jest dla nas taką inspiracją, żeby sprawdzić, czy to, co wtedy było wtedy wytworem jego wyobraźni dziś stało się faktem i dziś jest osiągnięciem techniki oraz nauki. Będą pokazy naukowe, będą wykłady naukowców. Goście, którzy mają bilety na piątkowy wieczór będą mieli okazję zagrać w grę mobilną, polatać dronami czy zbudować rakietę - dodaje pracownik Experymentu.

Noc naukowców świętować będzie również centrum Hevelianum w Gdańsku. Tu na zwiedzających czekać będzie Kontruktornia, której głównym bohaterem będzie patron tego miejsca, Jan Heweliusz - mówi Katarzyna Mejna z centrum Hevelianum.

- Jako człowiek wielu talentów często sam konstruował swoje instrumenty do obserwacji nieba i uczestnicy wydarzenia również będą mogli się sprawdzić w tej roli. Zapraszamy dzieci i dorosłych w najbliższy piątek na Górę Gradową. Będzie można wziąć udział w warsztatach konstruktorskich, astronomicznych, budowania samolotów, szczotkobotów, a także robotycznych - dodaje rzeczniczka Hevelianum. Do tego zaplanowane jest podziwianie nocnego nieba z astronomami oraz pokazy naukowe z wykorzystaniem zjawiskowych reakcji chemicznych.

Konstruktornia
Autor: Hevelianum Koncstruktornia - noc naukowców w Hevelianum
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE