NIEOFICJALNE: Nożownik na Open'erze - mężczyzna miał wbiec na scenę. Sprawę komentuje policja

2022-07-02 9:18
Open'er
Autor: pixabay.com / Dominika & Jacek Wrzeszcz flickr.com Open'er

Piątek, 1 lipca był dla organizatorów, uczestników i gwiazd festiwalu Open'er 2022 szczególnie pechowy. Po wstrzymaniu koncertów i czasowej ewakuacji z powodu załamania pogody, pojawiły się doniesienia o rzekomym wbiegnięciu na scenę mężczyzny uzbrojonego w nóż. Informacjom tym przeczy jednak policja.

Nożownik na festiwalu Open'er 2022 - taka informacja od piątkowej nocy krąży po mediach. To druga niepokojąca wiadomość, którą nadeszła w tamtym czasie z Babich Dołów. Zaczęło się bowiem od zarządzenia tymczasowej ewakuacji terenu festiwalu. Przyczyną było załamanie pogody. Potężne burze przechodzące 1. lipca nad Pomorzem dotarły też do Gdyni. Organizatorzy nie chcieli ryzykować i wstrzymali imprezę. W efekcie odwołano występy Dua Lipy, Megan The Stallion oraz koncerty na Tent Stage. Open'er 2022 wznowił działanie przed godziną 23. Wówczas też w mediach społecznościowych zaczęto udostępniać wiadomość o nożowniku. Pochodziła ona od jednej z gwiazd wieczoru, wspomnianej Megan The Stallion. O incydencie opowiedziała w jednej z relacji w internecie. Jakiś czas później rewelacje te zdementowała pomorska policja. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka

Megan The Stallion: "Powiedzieli mi o szalonym facecie, który wskoczył na scenę z nożem"

Amerykańska raperka Megan The Stallion opublikowała w mediach społecznościowych relację, w której opowiedziała o wydarzeniach z piątkowej nocy.

Opowiem wam, co się stało. Jesteśmy w Polsce. Na zewnątrz rozpętał się tajfun. Nawet nie wiedziałam, że w Polsce występują tajfuny! Zapytali, czy chcę wystąpić o północy. O północy? - mówię - Muszę być w Irlandii o siódmej rano. [...] Ale byłam gotowa to zrobić, by nie zawieść polskich fanów. A gdy ewakuowali festiwal, powiedzieli mi o facecie, o szalonym facecie który wskoczył na scenę z nożem! Nie było mnie tam wtedy. Facet ześlizgnął się ze sceny i spadł.

I informacji przekazywanych przez internautów wynika zaś, że nożownikiem był jeden z ochroniarzy. Tej wiadomości nie da się obecnie potwierdzić.

Open'er 2022 - Policja przeczy wersji z nożownikiem

Opublikowano między innymi na Facebooku Gdynia 112. Z nadesłanych informacji wynika, że podczas festiwalu doszło do ataku nożownika. Informacji jest weryfikowana. Wiadomo że ranny został tylko napastnik - napisano w niedostępnym już poście.

Wersji o ataku nożownika przeczy jednak pomorska policja. W serwisie Trójmiasto.pl zamieszczono demti mundurowych: Jak twierdzą przedstawiciele KWP, podczas festiwalu nie doszło ani do ataki nożownika, ani tez do wtargnięcia na scenę osoby z nożem (choć ochrona festiwalu miała faktycznie znaleźć mały scyzoryk u jednej z osób wchodzących na teren Open'era). Według policji zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych przedstawia z kolei ratowników udzielających pomocy osobie, która dostała ataku padaczki.

Skierowana przez policję do admina Gdynia 112 prośba o sprostowanie lub usunięcie wiadomości o ataku pojawiła się też w komentarzach pod postem. Została ona spełniona.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE