Start rekrutacji do Gdańskiej Szkoły pod Żaglami

i

Autor: Materiał prasowy/Urząd Miejski w Gdańsku/Gdański Ośrodek Sportu

Można zgłaszać się do Gdańskiej Szkoły pod Żaglami. Rejs startuje w lipcu i potrwa dwa tygodnie

2021-03-10 17:49

Startuje rekrutacja do Gdańskiej Szkoły pod Żaglami. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w światowej sławy regatach The Tall Ships Races, które startują w Estonii. Organizowane są przez międzynarodowe stowarzyszenie edukacji żeglarskiej STI. 16-dniowy rejs statkiem Generał Zaruski, dwa wyścigi, ze stolicy Estonii Tallina do stolicy Wysp Alandzkich Mariehamn i stamtąd najdłuższy finałowy etap do Szczecina.

Uczestnicy wypłyną z estońskiego Tallina i dopłyną do Szczecina. Po drodze zatrzymają się na Wyspach Anlandzkich. W ramach zajęć uczestnicy będą mogli dzielić się swoimi pasjami oraz wiedzą dotyczącą morza. Mogą to być pomysły zwiedzania miast portowych czy gry integracyjne. Zgłaszać się mogą osoby od 15 do 25 roku życia, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego.

- To okazja do nauki samodzielności oraz zdobycia nowych doświadczeń. Płyniemy w grupie 25 osób. Nasza załoga szkolna przebywa w jednym pomieszczeniu, ważne będą tu relacje międzyludzkie. Uczymy się tu odpowiedzialności za siebie i innych ludzi. Wszystko dzieje się tu znacznie szybciej i intensywniej - mówi kapitan Piotr Królak z Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Jak dodaje, młodzi będą pełnoprawnymi członkami załogi, którzy będą mieli swoje obowiązki na statku.

Rejs potrwa od 17 lipca do 1 sierpnia. Zgłoszenia można przysyłać do 18 kwietnia.

Zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na 1 stronie A4, należy dostarczyć do 18.04.2021 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny, jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych portów, prezentacja multimedialna z wybranej tematyki, zabawa integracyjna itp.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE