„Mikołaje na Motocyklach” wyjadą na trójmiejskie ulice! Wszystko by pomóc dzieciom

2021-11-15 12:23

Tu moc silnika idzie w parze z mocą pomagania! Już po raz dziewiętnasty, 5 grudnia odbędzie się akcja „Mikołaje na Motocyklach”. Uczestnicy, w barwnej paradzie przejadą ulicami Trójmiasta. A wszystko by zebrać środki na rzecz potrzebujących dzieci.

– Środki zbieramy w ten sposób, że każdy uczestnik, który bierze udział w paradzie musi mieć wykupioną cegiełkę. Sprzedaż cegiełek rusza 18 listopada – mówi Dorota Świeżawska, jedna z organizatorek wydarzenia.

W tym roku start przejazdu będzie miał miejsce w Gdańsku na parkingu Polsat Plus Arena. Następnie głównymi arteriami Trójmiasta motocykliści przejadą aż do Gdyni, gdzie zaplanowano wielki finał imprezy.

– I tu ciekawostka. Tylko ten jeden raz w roku motocykliści mogą legalnie przejechać ulicą Świętojańską – dodaje Świeżawska.

W paradzie może wziąć udział każdy. Wystarczy motocykl, quad lub skuter oraz kreatywne przebranie.

– Można mieć na sobie kompletny strój Mikołaja, śnieżynki, renifera. Pamiętajmy o tym, bowiem na mecie czeka na nas zawsze dużo dzieci, które chcą mieć zdjęcie z tymi ulubionymi moto-mikołajami – podkreśla organizatorka.

Sam przejazd to nie wszystko. Od początku listopada na facebookowym profilu akcji trwają także rozmaite aukcje. Dochód z licytacji również zostanie przeznaczony na cele charytatywne. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE