Mieszkańcy pięciu gdyńskich dzielnic przez tydzień nie będą mieli ciepłej wody w kranach

2021-06-02 20:00
opec rury
Autor: Nadesłane OPEC zakończył dwie istotne inwestycje

Brak ciepłej wody w aż pięciu dzielnicach Gdyni! Zmiany od poniedziałku (07/06) dotyczyć będą mieszkańców Witomina, Dąbrowy, Karwin, Małego oraz Wielkiego Kacka. Przerwa związana jest z podłączaniem do miejskiej sieci ciepłowniczej mieszkańców z Chwarzna i Wiczlina.

"Wybudowaliśmy fragment sieci, który musi zostać podłączony do miejskiego systemu ciepłowniczego. Niestety, budowa tej naszej sieci w tym terenie nie pozwala na wykonanie obejścia, bajpasów czy też pierścienia. Dlatego też ci mieszkańcy będą odcięci od ciepła. Przerwa nastąpi już w późnych godzinach wieczornych z niedzieli na poniedziałek, natomiast powrót ciepła planujemy na sobotę (12/06)" - informuje Iwona Kozłowska, rzecznik OPEC Gdynia.

Rzeczniczka dodaje, że jeśli prace uda się wykonać szybciej, to na pewno poinformują o tym mieszkańców. Do tego czasu nie warto samemu sprawdzać czy ciepła woda wróciła.

"Zawsze apelujemy do naszych odbiorców, a teraz właśnie do odbiorców z tych pięciu dzielnic Gdyni, aby nie odkręcali kurków z ciepłą wodą, ponieważ niepotrzebnie zakłóca to potem rozliczenia za ciepło"

Koszt podłączenia Chwarzna i Wiczlina do miejskiej sieci ciepłowniczej wynosi 26 milionów złotych, z czego około 6 milionów współfinansowane jest ze środków unijnych.

Porwałem córkę żeby ją leczyć
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE