Jan Paweł II

i

Autor: Canva Jan Paweł II, pomnik

Marsz w obronie Jana Pawła II. W Wejherowie modlitwa i wspólne odśpiewanie barki

2023-03-27 9:50

W Wejherowie w niedzielę (2 kwietnia) odbędzie się marsz w obronie godności Jana Pawła II. "Po zebraniu się ludzi na placu, zostaną wygłoszone przemówienia i świadectwa tych, którzy mieli możliwość być blisko św. Jana Pawła II" - podają organizatorzy. Będzie modlitwa i wspólne odśpiewanie barki.

W niedzielę (2 kwietnia) w wielu polskich miastach odbędą się marsza papieskie. W Wejherowie przy kościele św. Leona Wielkiego rozpocznie się marsz w obronie Jana Pawła II.  Jak podają organizatorzy, po zebraniu się mieszkańców na placu zostaną wygłoszone przemówienia i świadectwa tych, którzy mieli możliwość być blisko św. Jana Pawła II. Następnie wyruszy przemarsz od Ronda św. Leona Wielkiego, przez Rynek ul. Sobieskiego na skwer św. Jana Pawła II przy Kolegiacie.

Na skwerze zostaną odmówione modlitwy, postawione znicze a także zostanie wspólnie zaśpiewanie barki

- podają organizatorzy. 

Jak dodają, zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże, nie tylko z okolic Wejherowa, ale również osób z Trójmiasta, którzy chwalą to przedsięwzięcie.

Marsz w obronie Jana Pawła II. W Wejherowie modlitwa i wspólne odśpiewanie barki

i

Autor: mat pras

W tym roku przedsięwzięcie ma wyjątkową rolę, bo oprócz tego, również chce przypomnieć kim był i co zrobił św. JP2 dla Polski i dla świata. Uważamy, że oskarżenia które są wobec niego skierowane na podstawie materiałów komunistycznych nie są wiarygodnym źródłem, a tym bardziej do podważania jego godności i autorytetu.

- komentują organizatorzy marszu. 

Małgorzata Kidawa Błońska: JAN PAWEŁ II JEST DLA MNIE OSOBĄ ŚWIĘTĄ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE