Łosie biegały po plaży w Gdańsku. ‘Potem zaatakowały ludzi’

i

Autor: Dwa Bieguny

natura

Łosie hasały po plaży w Gdańsku. ‘Potem zaatakowały ludzi, którzy próbowali je dotykać’ [WIDEO]

2023-05-25 7:21

Po plaży na gdańskich Stogach biegała para łosi. Zwierzęta taplały się w wodzie i razem się bawiły. To niezwykłe spotkanie uwiecznili autorzy bloga Dwa Bieguny. Podróżnicy apelują, aby łosie oglądać z daleka, a tym bardziej ich nie dotykać. „Zaatakowały potem ludzi, którzy próbowali je dotykać i im przeszkadzać” – mówi Marta.

W długi weekend 29 kwietnia na plaży w Gdańsku Stogach pojawiły się dwa łosie.

Podróżujemy dużo po świecie, ale łosi na plaży nie spotkaliśmy jeszcze nigdy. Pierwszy raz widzieliśmy jak zażywały kąpieli i zdawało się, że mają z tego niezły ubaw. Obserwowaliśmy je z daleka. Zdarzyło nam się już kiedyś zobaczyć jak przemykają ukradkiem w lesie, ale nigdy nad morzem

- mówi Marta, współautorka bloga podróżniczego Dwa Bieguny.

W social mediach blogerzy podzielili się filmikiem, na którym widać dwa łosie. Zwierzęta biegały po piasku i taplały się w wodzie.

Głaskali łosie na plaży. „Zaatakowały potem ludzi, którzy próbowali im przeszkadzać”

Autorzy bloga Dwa Bieguny podkreślają, aby łosie obserwować z daleka. Pod żadnym pozorem nie powinno się dotykać tych zwierząt.

Niestety jak widać nie wszyscy to wiedzą. Zaatakowały potem ludzi, którzy próbowali je dotykać i im przeszkadzać. Były wystraszone, a ludzie nie dali im wyjść z wody  

– dodaje Marta.

Na szczęście nikomu nic się nie stało - ani łosiom, ani ludziom. Pomimo to, nie należy zbliżać się do tych dużych zwierząt.

Łosie biegały po plaży w Gdańsku. ‘Potem zaatakowały ludzi’

i

Autor: Dwa Bieguny Łosie na plaży w Gdańsku

Co zrobić, kiedy spotkamy łosia?

Łosie w Gdańsku nie budzą już takiego zaskoczenia jak dawniej. Coraz częściej mieszkańcy spotykają te zwierzęta na ulicy. Ostatnio jeden z osobników biegał po Oruni. Jak zachować się, kiedy na swojej drodze spotkamy łosia?

Przede wszystkim należy zachować ostrożność i nie podchodzić do łosia. Przestraszone zwierzę może zaatakować człowieka.

Jeśli spotkasz dziką zwierzynę w Gdańsku, to zgłoś to zdarzenie do Gdańskiego Centrum Kontaktu. Tel. (58) 524 45 00, email: kontakt@gdansk.gda.pl. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Na ratunek Łosiowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE