LEXmaster - aplikacja prawnicza stworzona przez gdyńskie licealistki. Od młodych, dla młodych

2021-06-16 20:00 Paweł Lemke
sąd
Autor: wikipedia.com

Licealistki z gdyńskiej Dwójki stworzyły apkę prawniczą na smartfony! Oprogramowanie jest projektem uczennic realizowanym w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". LEXmaster, bo tak nazywa się aplikacja, na razie dostępna jest tylko na urządzenia z systemem Android.

"Dostrzegłyśmy wśród naszych znajomych, że w sumie nikt do końca nie wie, co się dzieje w kwestiach prawniczych, kiedy coś się zdarzy, np. na jakiejś imprezie, albo też na spacerze czy jakimś spotkaniu. Dlatego stwierdziłyśmy, że skoro mamy ten potencjał, ponieważ jesteśmy w klasie prawniczej, mamy te znajomości, dojścia do różnych autorytetów prawnych, to możemy coś z tym zrobić i wziąć sprawy we własne ręce"

 - mówi Marta Kowaliszyn, współautorka projektu.

W aplikacji użytkownik może wybrać jeden z sześciu modułów tematycznych, w których znajdzie całą listę zagadnień na dany temat wraz z odpowiedziami na pytania.

- Poruszamy zagadnienia takie jak praca, zwłaszcza w nadchodzącym sezonie letnim może się to przydać. Kategoria "Na imprezie", czyli coś co bardzo interesuje młodych ludzi. "Konflikty", które się zdarzają wśród rówieśników bardzo często. Mamy też dział taki jak "Policja i inne służby mundurowe", gdzie poruszamy różne kwestie uprawnień policji i to jak powinna się zachować, to jak my powinniśmy się zachować wobec niej - wylicza druga autorka aplikacji, Wiktoria Kosidło.

Dziewczyny zapowiadają rozwój oprogramowania. Chcą regularnie dodawać kolejne zagadnienia jak i stworzyć wersję dla urządzeń z systemem iOS.

Bijatyka w bydgoskim autobusie. Poszło o brak maseczki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE