Mieszkańcy chcą zmiany granic Gdańska! Miasto powiększy się prawie dwukrotnie?

2023-02-23 13:11
Konsultacje społeczne w sprawie powiększenia granic Gdańska. Wyniki są zdumiewające!
Autor: gdansk.pl

Dokładnie 69,4 proc. mieszkańców biorących udział w ankiecie jest za zmianą granic Gdańska poprzez włączenie terenów znajdujących się pod morskimi wodami wewnętrznymi. Konsultacje społeczne w tej sprawie przeprowadzono w dniach 6-19 lutego 2023. Wzięło w nich udział 1051 osób w wersji online. Do końca tygodnia można jeszcze dostarczać ankiety w wersji papierowej.

Powiększenie granic Gdańska - dwa rodzaje ankiety

Chętni do wzięcia udziału w konsultacjach mieszkańcy, mieli do wyboru ankietę elektroniczną i papierową.

Wyniki ankiety elektronicznej:

1051 potwierdzonych głosów

  • ZA - 729 głosów (69,4%)
  • PRZECIW - 249 głosów (23,7%)
  • WSTRZYMUJĘ SIĘ - 73 głosy (6,9%)

Do Urzędu nie wpłynęła jeszcze żadna ankieta papierowa. Termin dostarczenia zgłoszeń mija na koniec tygodnia.

Powiększenie granic Gdańska - jakie było pytanie?

Udział w konsultacjach polegał na udzieleniu odpowiedzeniu na pytanie postawione w ankiecie: „Czy jesteś za zmianą granic Miasta Gdańska polegającą na włączeniu do obszaru Miasta Gdańska obrębu ewidencyjnego nr 0144 ZATOKA, o powierzchni 42103,9709 ha pod morskimi wodami wewnętrznymi Zatoki Gdańskiej?”.

Powiększenie granic Gdańska - ostateczny raport w marcu

W ramach konsultacji przeprowadzone zostało otwarte spotkanie z mieszkańcami, podczas którego można było wyrazić swoją opinię na dany temat.

Ostateczny raport podsumowujący przebieg konsultacji zostanie przedstawiony Radzie Miasta Gdańska do zaopiniowania na marcowej sesji. Zostanie on również opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Gdańska, na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Piosenki na pierwszy taniec. Nowoczesne hity, które można zagrać na weselu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE