Kilkuset gości w hotelu. „To uczestnicy turnieju szachowego”

2021-01-13 7:34 Dominika Bakura
szachy radom
Autor: Jakub Białczak

Goście to szachiści, którzy przygotowują się do turnieju. Takie wytłumaczenie dla policji miał właściciel jednego z hoteli we Władysławowie. To właśnie tam, mimo obowiązujących obostrzeń, zameldowano ponad 300 osób.

Policja w całej Polsce kontroluje obiekty, które świadczą usługi noclegowe. W jednym z nich - we Władysławowie - kontrola wykazała obecność 300 gości. Podczas działań mundurowi ustalili, że w placówce odbywają się zawody sportowe - gra w szachy. 

- Do hotelu pojechali funkcjonariusze z pracownikami Sanepidu. W środku zastali 300 gości. Właściciel tłumaczył, że odbywa się tam turniej szachowy i rzeczywiście funkcjonariusze na miejscu zastali osoby grające w szachy - tłumaczyła w rozmowie z PAP podkomisarz Monika Bradtke.

Policjanci zebrali stosowną dokumentację i prowadzą obecnie postępowanie sprawdzające, a Sanepid postępowanie administracyjne.

- Prokurator po zapoznaniu się z materiałami nie widział powodów do wszczęcia śledztwa w tej sprawie - przekazała podkomisarz Bradtke.

Przypomnijmy - ograniczenie w działalności hoteli obowiązuje do 31 stycznia. Mogą one przyjmować wyłącznie służby mundurowe czy medyków. 

A o szczegółach tej sprawy – Dominika Bakura, reporterka Radia Eska. Posłuchaj:
Warszawa: Potężne naruszenie obostrzeń w parku trampolin?! Policja wkroczyła do akcji