Kamienna Góra: Na ten punkt widokowy wjedziesz kolejką! [GODZINY OTWARCIA]

2020-01-29 15:11
Kolejka na Kamienną Górę
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Krzysztof Maria Różański, 2015 Kolejka na Kamienną Górę

Niezależnie od pogody, za darmo i przez cały tydzień! Kamienna Góra w Gdyni to miejsce, z którego widok zapiera dech w piersiach. Jednak zamiast spaceru, można się tam dostać kolejką. Przejażdżka będzie dodatkową atrakcją!

Kolejka na Kamienną Górę działa od lipca 2015 roku. Dystans 96 metrów pokonuje w około dwie minuty. Podczas podróży możemy podziwiać widoki. Na szczycie Kamiennej Góry znajduje się 25-metrowy metalowy krzyż, który w nocy jest oświetlony i stanowi punkt orientacyjny dla wracających z morza żeglarzy.

Kolejka to tak naprawdę jeden wagonik, który może zabrać na raz osiem osób. Jednak w sezonie letnim jest to jedna z atrakcji turystycznych. Z tego środka transportu mogą korzystać także niepełnosprawni. Na miejscu zawsze jest ochroniarz, który służy pomocą. Kolejka jest czynna codziennie! Można wjechać nią na Kamienną Górę w godzinach 10-22.

Kamienna Góra

Kamienna Góra to jedna z najbardziej prestiżowych gdyńskich dzielnic. Jednocześnie jest najmniejsza pod względem powierzchni. Mieszkają tam znani artyści i przedsiębiorcy. Co ciekawe, zabudowa Kamiennej Góry widnieje w państwowym rejestrze zabytków. W pobliżu znajdują się m.in. Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE