Noc Biologów UMCS 2022

i

Autor: zdj. Noc Biologów 2022/UMCS

Jakie geny na twój kot? Noc Biologów już w ten piątek na Uniwersytecie Gdańskim

2022-01-12 9:01

Jakie geny ma twój kot? Co piszczy w komórce? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą naukowcy podczas kolejnej Nocy Biologów. Ta odbędzie się już w piątek na Uniwersytecie Gdańskim.

Noc Biologów to ogólnopolska impreza, która od początku znalazła ona swoich miłośników zarówno po stronie odbiorców jak i studentów i pracowników, którzy z pasją przygotowują kolejne edycje. W tegoroczną noc zaangażowało się ponad 150 biologów, którzy będą opowiadać o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniać to, co na co dzień jest zagadką.

Tematem przewodnim tegorocznej Nocy jest „Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem”.

– Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG oraz pracownicy Gdańskiego ZOO i Akwarium Gdyńskiego MIR – PIB przygotowali dla Państwa 53 tematy z dziedziny biologii – czytamy na stronie internetowej Uniwersytetu Gdańskiego.

Biologiczna Noc nie pokrywa się jednak z nocą astronomiczną i na Wydziale Biologii będzie trwała od 15:00 do 19:00. Ponadto – w tym roku część wykładów i warsztatów odbędzie się także online.

Noc Biologów odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim już po raz dwunasty. Wstęp - bezpłatny. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE