IMGW ostrzega przed silnym deszczem i burzami: Dostałeś już SMS?

2021-07-07 9:56
Gdzie jest BURZA? Białystok już niedługo zostanie zalany?
Autor: pixabay Gdzie jest BURZA? Białystok już niedługo zostanie zalany?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami i silnymi porywami wiatru w województwie pomorskim. Ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia wydano między innymi dla Trójmiasta czy powiatu wejherowskiego i puckiego.

"Uwaga! Dziś w nocy (07.07) gwałtowne burze i bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr"

Taka wiadomość otrzymało dziś (7 lipca) wielu z nas. Mowa o alercie RCB. Co to takiego? 

Alert RCB ostrzega także przed silnym wiatrem na północy Polski - w województwie pomorskim. Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Natomiast drugiego stopnia, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

- informuje IMGW.

Oprócz tego synoptycy przewidują opady deszczu, a maksymalna temperatura ma wynieść 23 stopni Celsjusza.

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE