Gdyńskie podstawówki wysoko w rankingach!

2022-05-09 7:25
Gdyńskie podstawówki wysoko w rankingach!
Autor: gdynia.pl

W ostatnim czasie ranking najlepszych szkół podstawowych w Polsce opublikował portal waszaedukacja.pl. Uwzględniono w nim ponad dziewięć tysięcy szkół podstawowych.

Ranking portalu waszaedukacja.pl za 2022 rok prezentuje ponad 9 tysięcy szkół samorządowych z Polski, na łącznie ponad 14 tysięcy placówek publicznych i niepublicznych. Znalazły się w nim również gdyńskie podstawówki. 12 z nich znalazło się w pierwszym tysiącu najlepszych szkół w Polsce. Najlepszy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego, od lat znana ze świetnych wyników nauczania. Zajęła 77. miejsce w kraju, a drugie w Gdyni, po plasującej się na pozycji 54 prywatnej Amerykańskiej Szkole Podstawowej.

To wielki sukces naszego środowiska edukacyjnego. Większość naszych szkół podstawowych, prowadzonych przez miasto, jest wśród 30% najlepszych placówek w Polsce. Do tego mamy jedne z najlepszych liceów w Polsce, znakomite szkoły branżowe, których uczniowie osiągają sukcesy na całym świecie. To świetny argument dla naszej młodzieży, aby kontynuować naukę w Gdyni, a dla młodych z całej Polski znakomity sygnał otwartości naszego środowiska edukacyjnego

– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Ranking powstał w oparciu o dane komisji egzaminacyjnych (okręgowych i centralnej) oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Ujęte są w nim dane dotyczące egzaminów ósmoklasistów oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. W rankingu uwzględniono także szkoły niepubliczne. Na kolejnych miejscach po SP 18 uplasowały się: na miejscu 213 Szkoła Podstawowa nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców, a na miejscu 628 Szkoła Podstawowa nr 8 im. Obrońców Helu. W pierwszym tysiącu najlepszych szkół w Polsce znalazły się jeszcze SP nr 42, 46, 34 i 16 oraz gdyńskie szkoły niepubliczne. Pełen ranking jest dostępny pod tym adresem. Można także sprawdzić jak radzą sobie poszczególne placówki z Gdyni. Dodajmy, że w rankingu nie ma wszystkich gdyńskich szkół.

Wokalista grupy Chemia o płycie „Something to belive in”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE