Gdańszczanie znów skorzystają z pływalni miejskich! Od piątku otwarte baseny na Chełmie, Oruni, Osowej i na Stogach

2020-06-18 12:02
GOS
Autor: GOS

Cztery miejskie pływalnie: Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi, zarządzane przez Gdański Ośrodek Sportu, wznowią swoją działalność w piątek, 19 czerwca. Obiekty będą dostępne dla użytkowników codziennie, w godzinach 9:00 – 20:00 i mają funkcjonować w systemie aquapark, tzn. z możliwością wejścia o dowolnej porze na 60 minut z opcją przedłużenia pobytu za dopłatą. W taki sposób będzie można z nich korzystać do końca wakacji, tj. do 31 sierpnia.

Samo korzystanie z pływalni będzie wymagało przestrzegania zasad bezpieczeństwa, z których najważniejszą jest ta dotycząca zachowania bezpiecznego dystansu 2 metrów od innych użytkowników basenów oraz obsługi obiektów. Zasada ta dotyczy zarówno strefy recepcji, korytarzy, szatni i pryszniców, jak też samej pływalni oraz wszystkich jej niecek. Aby możliwe było zachowanie wymaganych środków ostrożności, liczba osób korzystających w danej chwili z pływalni będzie ograniczona. W przypadku Pływalni Chełm, jednorazowo skorzysta 28 osób. W przypadku pozostałych, tj. Orunia, Osowa oraz Stogi liczba ta wyniesie 23 osoby. Klienci odwiedzający pływalnie będą musieli także zasłaniać usta i nos maseczkami aż do momentu wejścia do szatni, myć i dezynfekować ręce po kontakcie z często używanymi elementami wyposażenia.

Oczywiście na basenach będą obowiązywały obostrzenia sanitarne. Jakie? M.in. o tym mówi rzecznik Gdańskiego Ośrodka Sportu, Grzegorz Pawelec:

Gdański Ośrodek Sportu uspokaja mieszkańców chętnych do skorzystania z pływalni, a mających obawy związane z przebywaniem w wodzie. Jak informuje GOS, wszystkie światowe instytucje zdrowia publicznego, w tym WHO i CDC zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa, które pojawią się na pływalniach, to m.in.:

-środki do dezynfekcji rąk przy wejściu do obiektów i w szatniach;

-osłony pleksi przy kasach;

-oznakowanie poziome przypominające o konieczności zachowania odpowiedniej odległości;

-oznakowanie pionowe – piktogramy, informacje o nakazach i zakazach;

-dezynfekcja kluczyków i szafek po każdym kliencie;

-usunięcie lub wyłączenie z użytku krzeseł oraz ławek w poczekalniach;

-zamknięcie szatni ogólnodostępnej – możliwość skorzystania wyłącznie z szafek w szatniach damskiej, męskiej i rodzinnej;

-regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych i często dotykanych;

-zapewnienie pracownikom środków ochrony osobistej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE