sąd

i

Autor: wikipedia.com

Gdańska prokuratura czeka na opinie w sprawie Stefana W. To od niej zależy, czy proces się odbędzie

2021-06-10 11:36

Zabójca prezydenta Pawła Adamowicza jest już po kolejnej – trzeciej obserwacji psychiatrycznej. To od opinii wydanej przez biegłych zależy, czy dojdzie do procesu. Jeśli podejrzany w chwili popełnienia czynu był poczytalny, grozi mu nawet dożywocie.

Tym razem Stefan W. przeszedł obserwację w zakładzie Karnym w Łodzi. Opinia przygotowana przez tamtejszych biegłych psychiatrów ma być gotowa w ciągu kilku tygodni. To od niej zależy, czy dojdzie do procesu.

-Podczas dwóch poprzednich obserwacji biegli wydali dwie sprzeczne opinie - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Posłuchaj!

Stefan W. został zatrzymany tuż po ataku na prezydenta Adamowicza w czasie finału WOŚP w 2019 roku. Wówczas postawiono mu zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Czyn ten jest zagrożony karą co najmniej 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocia. Stefan W. nie przyznał się do winy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE