Gdańsk zrywa umowę za 5 mln zł. Wadliwe parkometry nie pojawią się w Gdańsku

2022-06-24 19:50
parkomaty
Autor: pixabay.pl

Pół roku po ogłoszonym przetargu na produkcję 150 parkometrów miasto zrywa umowę ze spółką Mera Systemy. Umowa o wartości ponad 5 mln nie dojdzie do skutku, a firma będzie musiała zapłacić 500 tysięcy złotych kary.

Wadliwy egzemplarz

Kiedy do Gdańska trafił egzemplarz testowy parkometru, to od razu było wiadomo że coś jest nie tak. Produkt znacząco różnił się od parametrów podanych w przetargu. Był nieprzejrzysty i niełatwy w obsłudze, a to było jedny z priorytetów GDiZ podczas wprowadzania nowych parkometrów. Dodatkowo ekran lekko skropiony wodą przestał działać, a podczas ustawiania go na słońce nie było nic na nim widać. W egzemplarzu testowym znaleziono też szereg innych defektów.  To wszystko sprawiło, że miasto zdecydowało się rozwiązać umowę z firmą. Dodatkowo Mera Systemy będzie musiała zapłacić karę umowną w wysokości pół miliona złotych.

Trzeci przetarg

Z  tego powodu miasto zaczyna przygotowywać się do kolejnego przetargu - będzie to już trzeci. Za pierwszym razem ze względu na wysokie koszta zrezygnowano z zakupu 300 parkomatów i zdecydowano się na 150. Wtedy przetarg wygrała firma Mera Systemy, z którą właśnie rozwiązano kontrakt. Z informacji podanej nam przez GZDiZ wynika że do przetargu dojdzie w sierpniu.  Opóźnia to wprowadzenie opłat za parkowanie na ulicach Wrzeszcza Dolnego i Starego Przedmieścia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE