Gdańsk: Włamał się do krawca, nie mógł wyjść i... zasnął!

2021-11-08 7:49
Poznań. Podczas izolacji szarżował samochodem. Spowodował kolizję i uciekł!
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Zdjęcie ilustracyjne

Policja zatrzymała 21-letniego mieszkańca Iławy, który w Gdańsku Wrzeszczu włamał się do zakładu krawieckiego i będąc na tyle zmęczonym swoim dokonaniem... zasnął. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, przed godz. 4:00 nad ranem policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z lokali usługowych we Wrzeszczu doszło do włamania.

"Policjanci pojechali na miejsce. W lokalu były zniszczone drzwi wejściowe oraz okno od strony zaplecza. Szybko się także okazało, że sprawca jest w środku. Mężczyzna w taki sposób uszkodził drzwi, że nie był w stanie się wydostać z budynku, nie raniąc się przy tym potłuczonym szkłem"

- dodał Chrzanowski.

Gdy policjanci czekali na przyjazd właściciela lokalu i obserwowali sprawcę, mężczyzna w pewnym momencie położył się i zasnął.

Mężczyzna miał odciętą ewentualną drogę ucieczki i nawet nie próbował uciec.

Gdy przyjechał także pokrzywdzony, który otworzył zakład krawiecki, policjanci weszli do środka i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Iławy. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu.

Pokrzywdzony wstępnie oszacował straty na ponad 20 tys. zł.

Oprócz drzwi wejściowych i okna, włamywacz zniszczył także meble, a na koniec opróżnił kasetkę, z której ukradł kilkaset złotych.

Podczas kontroli policjanci znaleźli i zabezpieczyli przy nim ukradzione pieniądze. 21-latek wkrótce usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem.

Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Centrum Warszawy zdewastowane po Marszu dla Izy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE