Gdańsk: Policjanci zatrzymali kolejną osobę w sprawie zabójstwa na Żabiance

2021-11-26 14:44
policja
Autor: KMP Gdańsk

Kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który ma związek z zabójstwem, do którego w minioną sobotę (20.11) doszło na gdańskiej Żabiance. Wcześniej do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 47-latka, który usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że w wiacie śmietnikowej jednego z bloków na Żabiance zostało znalezione ciało mężczyzny. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjni technicy oraz biegły sądowy z zakresu medycyny. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali do tej sprawy 47-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa, a sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. W środę kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Północ w Poznaniu zatrzymali 42-latka na terenie Poznania. Podejrzany mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawił mu zarzut zabójstwa. Dziś (26.11) do sądu wpłynął też wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE