Gdańsk. Pijana matka opiekowała się 4-miesiączną córką

2022-05-23 14:55
 Opole Lubelskie. Pijana matka opiekowała się dwójką małych dzieci! Miała ponad 2 promile
Autor: Efraimstochter/Pixabay.com Opole Lubelskie. Pijana matka opiekowała się dwójką małych dzieci! Miała ponad 2 promile / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Gdańska zatrzymali 33-letnią kobietę, która opiekowała się kilkumiesięczną córką. Kobieta, mając 3 promile alkoholu, próbowała nakarmić piersią dziewczynkę. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazała w poniedziałek oficer prasowa KMP w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska, policjanci w niedzielę po południu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się swoim małym dzieckiem.

Dodała, że oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował policjantów, którzy w jednym z mieszkań na Żabiance zastali cztery pijane osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dziecko.

"W mieszkaniu panował bałagan, a na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, w tym 33-letnią matkę dziewczynki i sprawdzili jej stan trzeźwości"

 - tłumaczyła Ciska.

Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanka sprawowała opiekę nad czteromiesięczną dziewczynką, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. "W takim stanie w próbowała też nakarmić piersią małą dziewczynkę" - podkreśliła oficer prasowa.

Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które sprawdziło stan zdrowia dziewczynki. Dziecku nic się nie stało, zbadane przez lekarza zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczym.

"Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną też przekazane do sądu rodzinnego" - wskazywała Ciska.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

PUTIN chce ZAATAKOWAĆ POLSKĘ! Reporter WOJENNY POTWIERDZA
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE