Gdańsk. Ekspedientka w piekarni miała ponad 3 promile alkoholu

2022-01-12 12:01
Piekarnia / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Piekarnia / zdjęcie ilustracyjne

Gdańscy policjanci podjęli interwencję wobec ekspedientki, która pod wpływem alkoholu obsługiwała klientów piekarni. W organizmie kobieta miała ponad 3 promile alkoholu.

Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska, we wtorek po południu policja dostała informację, że w piekarni na Przymorzu klientów obsługuje ekspedientka, której zachowanie wskazuje na to, że jest pod wpływem alkoholu.

"Do piekarni pojechali policjanci. Funkcjonariusze w sklepie z pieczywem zastali 51-letnią ekspedientkę, która leżała za ladą. Na miejscu pojawili się też ratownicy medyczni, którzy zbadali kobietę. Sprzedawczyni miała znaczne problemy z utrzymaniem równowagi, nie była w stanie mówić logicznie"

- dodała Ciska.

Mieszkanka Gdańska trafiła do izby wytrzeźwień. Badanie wykazało, że kobieta podjęła pracę mając w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Za pracę po pijanemu ekspedientce grozi areszt lub grzywna.

Podwyżki gazu o 700%
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE