Firma z Katowic przebuduje Wielki Młyn w Gdańsku. Nowe Muzeum Bursztynu ma być otwarte za rok

2020-06-18 13:48
Wielki Młyn
Autor: mat. pras.

Muzeum Gdańska wyłoniło wykonawcę prac w przetargu na II etap termomodernizacji, połączony z przebudową i adaptacją zabytkowego Wielkiego Młyna w Gdańsku. W przetargu złożono siedem ofert na kwoty od 22,8 do 38,945 mln zł. Termin zakończenia prac przypadnie koniec kwietnia przyszłego roku. W budynku ma powstać nowe Muzeum Bursztynu, które zostanie udostępnione do zwiedzania 28 czerwca 2021 roku.

W przetargu wzięło udział 7 firm. Najbardziej korzystną ofertę, opiewającą na 22,8 mln zł brutto, złożyła katowicka Integra Sp. z o.o. i to ona będzie realizowała przygotowanie wnętrz zabytkowego budynku. Zadanie obejmuje kompleksowe prace budowlane, konserwatorskie, a także prace przy instalacjach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz grzewczych.

Jak zmieni się Wielki Młyn po remoncie? O szczegółach mówi rzecznik Muzeum Gdańska, Andrzej Gierwszewski. Posłuchaj!

Prace w ramach II etapu termomodernizacji zostaną sfinansowane ze środków Gminy Miasta Gdańska oraz z Regionalnego Programu Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Termin ich zakończenia jest przewidziany na koniec kwietnia 2021.

W maju i czerwcu przyszłego roku Muzeum Gdańska przystąpi do prac nad aranżacją wystawy stałej i wraz z dzierżawcami infrastruktury obsługującej ruch turystów. Otwarcie nowego Muzeum Bursztynu przypadnie w Światowy Dzień Bursztynu – 28 czerwca 2021.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE