Finał Ligi Europy 2021 w Gdańsku. Są już bilety! Ilu kibiców wejdzie na stadion?

2021-05-03 20:12 PAP. Paweł Pązik
Finał Ligi Europy 2021 zostanie rozegrany na stadionie w Gdańsku
Autor: Dariusz Boczek/Wikimedia Commons Finał Ligi Europy 2021 zostanie rozegrany na stadionie w Gdańsku

W tym roku finał drugich pod względem ważności rozgrywek w klubowej piłce nożnej zostanie rozegrany w Polscy. Miejsce rozegrania decydującego spotkania w Lidze Europy będzie stadion w Gdańsku. Wielu kibiców zastanawia się, czy w czasie pandemii koronawirusa będą mogli wybrać się na ten mecz i obejrzeć rywalizację z trybun. Okazuje się, że będzie taka możliwość, ale niestety liczba miejsc na stadionie w Gdańsku będzie ograniczona.

Finał Ligi Europy 2021. Ilu kibiców będzie mogło zasiąść na trybunach? Zaplanowany na 26 maja w Gdańsku finał Ligi Europy obejrzy z trybun 9500 kibiców, w tym po 2000 z obu klubów – poinformowała Europejska Unia Piłkarska. Po tym, jak niedawno polski rząd zgodził się na obecność 25 procent widzów, UEFA mogła rozpocząć sprzedaż biletów.

Finał Ligi Europy 2021 w Gdańsku - bilety, ceny, wynik testu

Łącznie 4000 wejściówek trafi do drużyn-finalistów. Poza tym UEFA będzie oferowała innym zainteresowanym pulę biletów do najbliższego piątku; ceny od 40 do 130 euro. Pozostałe zostaną przekazane do dyspozycji m.in. "lokalnego komitetu organizacyjnego, federacji, partnerów biznesowych i nadawców".

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej UEFA.

Jak zaznaczono w poniedziałkowym komunikacie, zagraniczni fani będą musieli przestrzegać wszelkich ograniczeń związanych z koronawirusem. “Wejście na stadion w Gdańsku może wiązać się z koniecznością okazania potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19” - przekazała UEFA.

Finał Ligi Europy 2021 w Gdańsku - kto zagra? 

Możliwy jest angielski lub angielsko-hiszpański finał, bowiem kilka dni temu w pierwszych spotkaniach półfinałowych Manchester United wygrał u siebie z AS Roma 6:2, zaś Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe z hiszpańskim Villarrealem 1:2. Rewanże 6 maja w Rzymie i Londynie.

Już rok temu finał Ligi Europy miał się odbyć w Gdańsku, ale z powodu koronawirusa decydującą fazę rozgrywek – od ćwierćfinału – przeprowadzono w formie turnieju w Niemczech. W finale w Kolonii Sevilla pokonała Inter Mediolan 3:2.

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21