Farma wiatrowa Baltic Power z pierwszymi pozwoleniami na budowę

i

Autor: Pixabay.com

Farma wiatrowa Baltic Power z pierwszymi pozwoleniami na budowę

2023-02-01 8:36

Farma wiatrowa Baltic Power uzyskała pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla części lądowej - poinformował w mediach społecznościowych prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek.

"Nasza morska farma wiatrowa "Baltic Power" uzyskała dzisiaj pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla lądowej części inwestycji. To pierwsza tego typu decyzja wydana dla projektów Offshore Wind w Polsce, przybliżająca Grupę ORLEN do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku"

- napisał na Twitterze Obajtek.

O wydaniu pozwolenia zawiadomił Wojewoda Pomorski. W w obublikowanej w poniedziałek decyzji napisano, że w dniu 26 stycznia 2023r. wydana została decyzja zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany a także udzielająca pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji dotyczącej zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy „Przyłącze Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego” w gminie Choczewo w powiecie wejherowskim. "Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu" - dodano.

Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby. Po zakończeniu budowy w 2026 r. będzie w stanie zasilić w czystą energię ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.

Piosenki, które w 2023 kończą 20 lat. Do dziś są puszczane w radiach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE