Drogówka

i

Autor: shutterstock

Europejski Dzień Kontroli Prędkości: statystyki odnośnie wypadków i zanotowanych wykroczeń

2021-04-16 20:30

16 kwietnia to w kalendarzu świąt nietypowych Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Mundurowi przypominają: dostosowanie jej do ograniczeń i warunków może uratować nam życie. Niestety, pomorskie statystyki za początek tego roku, choć coraz lepsze, wciąż pozostawiają wiele do życzenia.

- W województwie pomorskim w pierwszym kwartale 2021 roku z powodu niedostosowanej prędkości do warunków ruchu, doszło do 90 wypadków drogowych, w których wyniku 127 osób zostało rannych, a 4 osoby zginęły. Te dane są o wiele bardziej pozytywne niż w tym samym okresie roku poprzedniego, gdzie w pierwszym kwartale 2020 roku na pomorskich drogach doszło do 114 wypadków - mówi komisarz Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku.

A jak kierowcy z Pomorza wypadają na tle kraju? - Jeżeli mówimy o przekraczaniu prędkości, to województwo pomorskie nie jest tutaj na pierwszym miejscu, ale też i nie na ostatnim. Widać, że kierujący, którzy poruszają się po drogach naszego regionu zdecydowanie lubią przekraczać prędkość, nie zawsze dostosowują tą prędkość do ograniczeń czy warunków na drodze - dodaje Skrent.

W samym Trójmieście od początku roku drogówka zanotowała aż 10 493 wykroczenia polegające na przekraczaniu prędkości. Zatrzymano też ponad 1000 praw jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE