Trefl Sopot - Twarde Pierniki Toruń 89:91, zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Trefl Sopot - Twarde Pierniki Toruń 89:91, zdjęcia z meczu

Europejska koszykówka wraca do Ergo Areny! Rywalem żółto-czarnych Rilski sportist – wicemistrz Bułgarii

2021-10-20 8:27

To będą sportowe emocje na najwyższym, europejskim poziomie! Już dziś (20.10) w ramach 2. kolejki fazy grupowej FIBA Europe Cup Trefl Sopot podejmie na własnym parkiecie bułgarski Rilski sportist. Początek spotkania, w Ergo Arenie, punktualnie o godzinie 19:00.

Rilski Sportist, wicemistrz Bułgarii jest teoretycznie najsłabszym ze wszystkich rywalem żółto-czarnych w rozgrywkach fazy grupowej FIBA Europe Cup. Dlatego też koszykarzom szczególnie w tym spotkaniu zależy na zwycięstwie.

– Liczymy na pierwsze zwycięstwo w FIBA Europe Cup. Przed tygodniem przegraliśmy na Ukrainie z zespołem Kijów Basket 68:69. Zabrakło szczęścia – mówią sopoccy koszykarze.

Porażką zakończył się także mecz w Ostrowie Wielkopolskim. Zespół Marcin Stefańskiego bardzo dobrze rozpoczął mecz i po pierwszej kwarcie prowadził 26:16, ale mistrzowie Polski od połowy drugiej kwarty zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie dzięki świetnej grze Jamesa Florence'a pokonali Trefla Sopot 86:78.

Trefl Sopot rozegra łącznie trzy mecze w fazie grupowej FIBA Europe Cup przed własną publicznością. W dwóch kolejnych tygodniach do Trójmiasta zawitają także: izraelski Hapoel Eilat i ukraiński zespół Kijów Basket.

A bilety na dzisiejszy mecz można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.sercesopotu.pl oraz w kasie przy wejściu A1 od godziny 15:00. Ci, którzy nie mogą pojawić się w hali, zmagania żółto-czarnych mogą śledzić za pośrednictwem transmisji na Youtubie.