Dwie starsze osoby z Pomorskiego zaginęły na grzybach. Policja apeluje o rozwagę

2022-09-29 8:27
policja
Autor: pixabay

Choć sezon na grzyby w pełni, warto pamiętać o tym, aby korzystać z grzybobrania rozsądnie. Dwie starsze osoby z województwa Pomorskiego zaginęły w lesie. Choć akcja poszukiwawcza przebiegła sprawnie, policjanci apelują o rozwagę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzili dwa oddzielne poszukiwania osób zaginionych na grzybach. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło 82-letniego mieszkańca gminy Liniewo, który kilka godzin wcześniej wyszedł z domu na grzyby i nie powrócił. Szybko ogłoszono alarm dla całej jednostki. Akcja poszukiwawcza na szczęście skończyła się pomyślnie, a funkcjonariusze odnaleźli zaginionego seniora.

To jeszcze nie wszystko, bo tego samego dnia policjanci otrzymali zgłoszenie o zagubieniu się 76-letniej Gdynianki w lesie na terenie gminy Dziemiany. Dzięki szybkiej pracy policji kobieta na szczęście szybko się odnalazła.

Takich przypadków zaginień na grzybach jest znacznie więcej, dlatego policja apeluje o rozwagę podczas jesiennego grzybobrania.

"Najlepiej wrócić do domu przed zapadnięciem zmroku i zawsze mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy" - radzą policjanci.

Kradzież roweru w Bydgoszczy. Policja szuka tego mężczyzny!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE