Duże zainteresowanie szczepieniami dzieci w wieku od 5 do 11 lat. W Ergo Arenie szczepienia także w soboty

2022-01-14 11:22
szczepienia
Autor: Getty Images

Infolinia rozgrzana do czerwoności i długie kolejki. W Trójmieście zainteresowanie szczepieniami dzieci w wieku od 5 do 11 lat jest bardzo duże. Jak podkreśla jednak Małgorzata Pisarewicz, rzecznik "Szpitali Pomorskich" - dla każdego malucha znajdzie się termin.

– W naszych placówkach, w tej chwili podaliśmy już 5 tys. dawek szczepionki. To są zarówno pierwsze jak i drugie dawki – mówi Małgorzata Pisarewicz. – Najwięcej szczepień dzieci wykonujemy w Ergo Arenie. Tam także szczepimy w soboty i w taki jeden weekend jesteśmy w stanie zaszczepić kilkaset maluchów – dodaje rzeczniczka.

Rodzice decydują się na zaszczepienie swoich pociech ponieważ obawiają się ciężkiego przebiegu choroby.

– Mamy też dość ograniczeń i restrykcji – mówi mama 6-letniej Marysi. – Robimy to nie tylko dla siebie, ale dla innych. Chrońmy się! W innych klasach wiem, że też dużo dzieci się zaszczepiło. Oby ten trend się utrzymał – dodaje gdańszczanka.

W Polsce natomiast zainteresowanie szczepieniami dzieci wynosi ok. 20 proc. Na ponad 2 miliony maluchów, zarejestrowanych na szczepienie zostało 415 tysięcy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE