Do matur pozostały tylko trzy tygodnie! Sprawdzamy nastroje uczniów i przygotowanie szkół

2021-04-12 20:00
Matura 2021: MATEMATYKA, POLSKI - zmiany. Jak będzie wyglądać matura? [5 RÓŻNIC]
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Matura 2021: MATEMATYKA, POLSKI - zmiany. Jak będzie wyglądać matura? [5 RÓŻNIC]

To już pewne - tegoroczne matury odbędą się w formie pisemnej w ustalonych wcześniej dniach. Oznacza to, że równo za 3 tygodnie uczniowie zasiądą do egzaminu z języka polskiego. W następnej kolejności sprawdzeni zostaną również z matematyki oraz języka obcego.

- Przygotowani jesteśmy na 4-ego maja. Wszystkie dokumenty są już gotowe, komisje egzaminacyjne również są utworzone. Nauczyeciele są zaszczepieni i wierzymy w to, że nie rozchorują się po prostu w ostatniej chwili. Ewentualnie jednak, w razie potrzey, mamy oczywiście nauczycieli zapasowych, rezerwowych, którzy w ostatnim nawet momencie mogą zostać powołani do zespołów egzaminacyjnych - mówi Dorota Gorzejewska, wicedyrektor XVII LO w Gdyni.

- Czuję się dobrze przygotowana do matury. Systematycznie się uczę od początku roku, także nie mam żadnych wątpliwości. Wbrew pozorom, zajęcia online pozytywnie wpłynęły na moją naukę pozytywnie, ponieważ mam więcej czasu po prostu, dobrze to sobie wcześniej rozplanowałam. Oczywiście, że gdzieś tam ten stres jest, ale nie aż taki duży, ponieważ wiem czego mogę się spodziewać na egzaminie. Chciałabym napisać to jak najszybciej, by mieć to już z głowy, by to całe napięcie zeszło już ze mnie - mówi Patrycja, licealistka z Gdyni.

- Uważam, że jestem świetnie przygotowany do egzaminów. Jestem pewny, że pójdzie mi bardzo dobrze. Matura próbna utwierdziła mnie w przekonaniu, że wiem, to co trzeba wiedzieć. Mimo tego, że zostały już tylko 3 tygodnie, czuję się luźno, nie stresuję się niczym, jestem pozytywnie nastawiony. Chcę mieć już to z głowy, by jak najszybciej zacząć upragnione wakacje - opowiada Mateusz, który również lada moment skończy jedną z gdyńskich szkół średnich.

Nie wszystkie jednak głosy uczniów brzmią tak samo. - Nie znam osoby, która na 3 tygodnie przed maturą czułaby się dobrze przygotowana. Ja stresuję się już od września, z każdym miesiącem coraz mocniej. Ale mimo wszystko wolę mieć to już z głowy... i to jak najszybciej się da - przyznaje Natalia, uczennica jednego z gdańskich liceów.

Źródło: Do matur pozostały tylko trzy tygodnie! Sprawdzamy nastroje uczniów i przygotowanie szkół
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE