Mateusz Murański

i

Autor: InstaStoryKarlaWolska/mat.prasowe High Ligue

murański

Pogrzeb Mateusza Murańskiego już się odbył? Wpis Karoliny Wolskiej sugeruje, że grobu nie ma. Czy to możliwe?

Miesiące po śmierci media wciąż obiega mnóstwo spekulacji dotyczących nagłej śmierci Mateusza Murańskiego. O ciele znalezionym w mieszkaniu i śmierci poinformowano 8 lutego 2023 roku. Freak fighter miał 29 lat. Gdzie został pogrzebany Murański? Głos zabrała narzeczona - wpis brzmi tajemniczo.

Pogrzeb Mateusza Murańskiego

Od śmierci Murańskiego minęło już kilka miesięcy, ale wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Prokuratura dokładnie badała sprawę śmierci freak fightera, Mateusza Murańskiego. Od śledczych oczekuje sporządzenia dokładnego raportu, który wytłumaczy przyczynę śmierci. Wstępne stwierdzenie "ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej" to za mało. Potrzebne są badania toksykologiczne oraz histopatologiczne. Przyczyny śmierci zostały zapewne sformułowane w ostatecznym raporcie, ale media go nie poznają. 

Zakład Medycyny Sądowej w Gdańsku wydał rodzinie ciało Mateusza Murańskiego. Rodzina nie podała szczegółów dotyczących ceremonii, choć w wywiadzie dla Salon24 ojciec Mateusza - Jacek Murański - wspomniał, że "nie będzie to pogrzeb lecz ceremonia z dużą ilością optymizmu".

Siedem miesięcy po śmierci Mateusza Murańskiego nadal nie ma żadnych informacji dotyczących pogrzebu i pochówku. Rodzina nie ujawniła miejsca ceremonii, nie podzieliła się też informacją o jej przebiegu. Do mediów nie przeciekły żadne informacje dotyczące pogrzebu. Teraz głos zabrała narzeczona. 

Wyniki sekcji zwłok Mateusza Murańskiego

10 lutego odbyła się sekcja zwłok Murańskiego. Pierwsze wyniki wskazują na bezpośrednią przyczynę śmierci. "Była nią ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Natomiast na kolejne pytanie, co było przyczyną tej ostrej niewydolności, odpowiedzą niezbędne dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne." - informowała rzecznik gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk. 

Co wiemy o pogrzebie Mateusza Murańskiego?

Na tym wszelkie oficjalne informacje udzielane przez prokuraturę się kończą. Ostatnim oficjalnym komunikatem jest, to, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała prośbę o nieprzedstawianie szczegółów prowadzonego przez siebie śledztwa. Taki wniosek złożył pełnomocnik rodziny.

- Nie udzielamy w tym zakresie żadnych informacji na życzenie rodziny zmarłego – powiedział "Faktowi" w środę 10 maja prokurator Mariusz Duszyński. – Niedawno otrzymaliśmy pismo w tej sprawie. Przesłał je nam pełnomocnik rodziny. Rodzina po prostu nie życzy sobie informowania mediów i opinii publicznej o śledztwie, w związku z tym szanując wolę bliskich, nie będziemy udostępniać żadnych informacji – dodał.

Gdzie jest pochowany Mateusz Murański?

Na Insta Story pojawił się wpis, który zamieściła KarlaWolska, narzeczona Mateusza Murańskiego. Odpowiadając na pytania fanów odpowiedziała w tajemniczy sposób o tym, gdzie jest pochowany Mateusz Murański. Jeden z internautów zadał pytanie:

Czy grób Mateusza można gdzieś odwiedzić?

Nie można bo nie ma takiego miejsca........

- brzmi odpowiedź Karli Wolskiej.

Czy Murański został pochowany?

Wpis budzi wiele wątpliwości. Internauci na Tweeterze snują domysły, czy spoczął w anonimowym grobowcu, czy w grobowcu rodzinnym, a może jego prochy są przechowywane w urnie? Zgodnie z polskim prawem przechowywanie szczątków w domu jest nielegalne, a ciało zawsze musi zostać pochowane. Z oficjalnych informacji prokuratury wiadomo, że ciało Mateusza Murańskiego zostało wydane rodzinie, co działo się dalej, pozostaje tajemnicą. 

Wpis Karli Wolskiej o grobie Murańskiego

Karla Wolska - wpis Insta o Murańskim

i

Autor: InstaStories karlawolska Karla Wolska - wpis Insta o Murańskim

Sekcja zwłok Mateusza Murańskiego 10 lutego

Prokurator Grażyna Wawryniuk poinformowała, że 10 lutego śledczy przeprowadzili sekcję zwłok. 

Mateusz Murański zmarł 8 lutego

Z nieoficjalnych informacji "Faktu" wynika, że ciało Murańskiego znalazł jego ojciec, który nie mógł się do niego dodzwonić i zaniepokojony pojechał do jego mieszkania "od niedawna mieszkał w Gdyni. Tutaj, w prestiżowej dzielnicy, kupił dom" czytamy na łamach gazety. Te informacje się potwierdzają. Sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Gdyni, bo właśnie tu odnaleziono ciało Murańskiego. O śmierci poinformowano 8 lutego. 

Kim był Mateusz Murański?

Mateusz Murański pochodził z Wałcza. To absolwent Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Wystąpił w kilku znanych serialach: "Na sygnale", "Echo serca", czy "Ojciec Mateusz". Największą popularność przyniósł mu udział w paradokumencie "Lombard. Życie pod zastaw" – wcielił się w rolę Adriana "Adka" Barskiego. Zagrał również w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego "IO".

Mateusz Murański znaleziony w Gdyni

Okoliczności śmierci nie są jeszcze znane. Prokuratura wyklucza jednak udział osób trzecich.

Otrzymaliśmy zgłoszenie ujawnienia zwłok w mieszkaniu, ujawnienia dokonał członek rodziny, który nie mógł się skontaktować z mężczyzną, na miejscu prowadzone były czynności z udziałem prokuratora i biegłego lekarza. Na miejscu nie stwierdzono działania osób trzecich

- informuje w dniu śmierci Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

By poznać przyczyny zgonu niezbędne jest wykonanie sekcji.

Co było przyczyną śmierci Murańskiego?

W sieci pojawiają się spekulacje odnośnie przedawkowania silnych leków lub innych substancji. Przypominany jest również wywiad z jego rywalem. Na początku 2023 roku odbyła się pierwsza konferencja przed Fame MMA 17. Tuż po jej zakończeniu na kanale AntyFakty w serwisie YouTube pojawił się wywiad z Wielkim Bu, który zasugerował, że Mateusz Murański leczy się na odwyku. Informację mieli mu podać "pracownicy". Nie podał konkretnie, o jaki odwyk chodzi. Wywiad ma blisko 150 tysięcy wyświetleń.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Mateusz Murański nie żyje.
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE