Mateusz Murański nie żyje. Przyczyny śmierci

i

Autor: Akpa

tragedia

Nowe informacje w sprawie Mateusza Murańskiego. Prokuratura otrzymała prośbę od rodziny

2023-06-02 7:27

Informacja o śmierci Mateusza Murańskiego pojawiła się 8 lutego 2023 roku. Freak fighter miał 29 lat. Media obiega mnóstwo spekulacji dotyczących jego nagłej śmierci. Okazuje się, że rodzina podjęła ważną decyzję związaną z ujawnieniem przyczyn zgonu.

Mateusz Murański - na co zmarł?

W środę, 8 lutego o śmierci 29-latka poinformował „Super Express”.

O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich - usłyszeliśmy od rzecznik prokuratury okręgowej w Gdańsku, Grażyny Wawryniu

– podaje „Super Express”.

Wyniki sekcji zwłok Mateusza Murańskiego

10 lutego odbyła się sekcja zwłok Murańskiego. Pierwsze wyniki wskazują na bezpośrednią przyczynę śmierci. "Była nią ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Natomiast na kolejne pytanie, co było przyczyną tej ostrej niewydolności, odpowiedzą niezbędne dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne." - poinformowała rzecznik gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk.

Z nieoficjalnych informacji "Faktu" wynika, że ciało Murańskiego znalazł jego ojciec, który nie mógł się do niego dodzwonić i zaniepokojony pojechał do jego mieszkania "od niedawna mieszkał w Gdyni.

W sieci pojawiają się spekulacje odnośnie przedawkowania silnych leków lub innych substancji. Jacek Murański przerwał milczenie po śmierci Mateusza i ujawnił, że to on znalazł go w mieszkaniu. Podał także szczegóły choroby, z którą mierzył się jego jedyny syn. Cierpiał on na bezdech senny i bezsenność. Wszystko było pod kontrolą lekarza, a sam Mati zastanawiał się nawet nad operacją. 

Pogrzeb Mateusza Murańskiego. Prokuratura milczy 

Nowe doniesienia w tej sprawie przekazał dziennik "Fakt". Okazuje się, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała prośbę o nieprzedstawianie szczegółów prowadzonego przez siebie śledztwa. Taki wniosek złożył pełnomocnik rodziny.

- Nie udzielamy w tym zakresie żadnych informacji na życzenie rodziny zmarłego – powiedział "Faktowi" w środę 10 maja prokurator Mariusz Duszyński. – Niedawno otrzymaliśmy pismo w tej sprawie. Przesłał je nam pełnomocnik rodziny. Rodzina po prostu nie życzy sobie informowania mediów i opinii publicznej o śledztwie, w związku z tym szanując wolę bliskich, nie będziemy udostępniać żadnych informacji – dodał.

Ostatnie chwile Mateusza Murańskiego. Wspomnienia sąsiadki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE