W październiku i listopadzie zmarło w Trójmieście najwięcej osób

i

Autor: pixabay.com W październiku i listopadzie zmarło w Trójmieście najwięcej osób

Covid-19 zbiera żniwo w Trójmieście. Znaczny wzrost ilości zgonów w ostatnich miesiącach

2020-12-10 7:20

Pandemia koronawirusa widoczna jest także w statystykach Urzędów Stanu Cywilnego w Trójmieście. W tym roku można odnotować zdecydowany wzrost liczby osób, które zmarły w Gdańsku czy w Gdyni. Największy wzrost miał miejsce w październiku oraz listopadzie.

W szpitalu tymczasowym w Katowicach pracować będą ratownicy górniczy

W 2020 roku znacznie wzrosła ilości zgonów w Trójmieście. W tym roku pandemia wpłynęła na statystyki, które odnotowują Urzędy Stanu Cywilnego. Chociaż urzędnicy chcieliby chwalić się wzrostem ilości ślubów czy narodzin, to podają te mniej optymistyczne liczby. W Gdańsku od początku roku zmarło już ponad 6 tysięcy osób, co stanowi zdecydowanie największą ilość w ostatnich latach.

- Miesięczna umieralność w październiku i listopadzie była zdecydowanie największa - mówi Grażyna Gorczyca, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj jak wzrosła ilość zgonów w Gdańsku:

Najwięcej zgonów odnotowuje się niezaprzeczalnie w Gdańsku. Jednak w innych trójmiejskich miastach również można było zauważyć znaczny wzrost. Listopad okazał się najgorszym miesiącem również wśród mieszkańców Gdyni.

- W ubiegłym roku zmarło o 100 osób mniej - dodaje Agata Grzegorczyk z gdyńskiego magistratu. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego listopad był najgorszym miesiącem w Gdyni:

Na początku przyszłego roku urzędnicy liczą na „baby-boom” wywołany pierwszym lockdownem. Natomiast po odmrożeniu gospodarki, znacznego wzrostu liczby wykonywanych ślubów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE