Co zmieni się na drogach podczas Open'er Festival 2022? Miasto przygotowało specjalne festiwalowe linie.

2022-06-28 14:22
Open'er Festival
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Open'er wraca do Gdyni. Od 28 czerwca do 3 lipca na Gdyńskich Babich Dołach odbędzie się wiele koncertów. Co za tym idzie - wystąpią pewne zmiany w ruchu. Miasto zapewniło sprawną i szybką komunikacje na teren festiwalu, tak aby nie sparaliżować miasta w trakcie sezonu.

Utrudnienia na drogach 

Główne zmiany w ruchu dotyczyć będą ulicy Zielonej. Ta w godzinach 13 - 5 będzie nieprzejezdna dla samochodów. Wjeżdżać na nią będą mogli tylko mieszkańcy i działkowicze posiadający specjalną kartę wjazdową od organizatora. Oprócz tego zostanie zamknięty pas rowerowy na ulicy Janka Wiśniewskiego (na odcisku SKM Stocznia, do Placu Konstytucji), a w zamian za to uruchomiony zostanie specjalny pas dla autobusów z przystankami.  

Rekordowo dużo połączeń na festiwal

Ponad 100 pojazdów dziennie będzie obsługiwać specjalną linię, która zabierze festiwalowiczów z Gdyni Głównej na teren festiwalu. Wszystkie te autobusy będą darmowe po okazaniu biletu, lub specjalnego identyfikatora. Linia ta zaczyna swoją trasę na Placu Konstytucji, a autobusy kursować będą co 15 minut, lub częściej. Po drodze na Babie Doły autobus nie ma żadnych przystanków, więc zabierze wszystkich chętnych szybko na teren festiwalu. W nocy autobusy zabierające ludzi z festiwalu zatrzymają się na większej ilości przystanków. Zaczynając od przystanku na ulicy Bosmańskie, Zielonej, a następnie na każdym przystanku do centrum Gdyni. 

Oprócz tego dodatkowe połączenia, ułatwiające komunikację festiwalowiczom uruchamia także SKM.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE