Ceny TRUSKAWEK 2022. Za kilogram zapłacimy fortunę!

2022-05-14 15:09
Ceny truskawek w Trójmieście. Ile kosztują truskawki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?
Autor: Pixabay.com Ceny truskawek w Trójmieście. Ile kosztują truskawki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

Wielu z nas z pewnością czeka na moment, w którym będzie można rozsmakować się w polskich truskawkach, dopiero co zerwanych. Na samą myśl cieknie ślinka! W tym roku jednak ta przyjemność zarezerwowana będzie dla najbogatszych, bo ceny truskawek zwalają z nóg!

Choć powoli rusza sezon na krajowe truskawki, już teraz można przekonać się o tym, że kosztują one krocie. W maju 2022 roku ceny skutecznie odstraszają od zakupu. Można pokusić się o tańsze zamienniki - w supermarketach można znaleźć truskawki sprowadzane m.in. z Hiszpanii. Jak wiemy, to jednak nie to samo. Ile zatem kosztują i będą nas kosztować polskie owoce? 

Pod koniec kwietnia od 10 do 12 zł, tyle kosztują truskawki na podwarszawskiej giełdzie Bronisze - czytamy na stronie Fakt.pl. Na razie dostępne są w większości importowane. Kiedy pojawią się nasze, polskie truskawki? Sezon na polskie truskawki jak co roku rozpoczyna się od owoców ze szklarni. Trzeba za nie słono płacić! Jedna z internetowych ofert z serwisu ogłoszeniowego Olx.pl opiewa na 30 zł za kg truskawek!

Podejrzewam, że truskawki spod tuneli foliowych będą za niecały miesiąc. Te z pola zazwyczaj są koło 13 czerwca. Co ciekawe, ze względu na klimat, truskawki najszybciej pojawiają się na południu kraju. Przysłowiowe cuda-wianki nie pomogą, północ zawsze musi czekać dodatkowe dwa tygodnie

– mówi "Faktowi" Aleksander Piesik, producent ze wsi Lichnowy koło Chojnic.

Jak odróżnić polskie truskawki od zagranicznych: 4 wyznaczniki

Polskie truskawki są nie tylko „dobre, bo polskie”. Jak podaje portal kobietamag.pl, wyróżnia je także smak, aromat i są nawożone mniejszą ilością substancji chemicznych niż zagraniczne owoce! Oto jak je rozpoznać:

1) Rodzime truskawki są droższe od owoców sprowadzanych z Hiszpanii, Grecji lub Chin. Dzieje się tak ze względu na trudniejsze, nieprzewidywalne warunki pogodowe w Polsce.

2) Polskie truskawki różnią się od zagranicznych wybarwieniem, są nieco jaśniejsze i bardziej czerwone. Importowane mają zazwyczaj kolor przejrzałego bordo. Owoce importowane są bardzo dojrzałe, stąd często wynika ich ciemniejsza barwa.

3) Rodzime owoce są także mniejsze, twardsze i jędrniejsze od truskawek sprowadzanych z Hiszpanii, Węgier, Maroka lub Grecji. Zagraniczne często są dość dorodne, mają regularny kształt i lśniącą skórkę. Zawierają dużo wody, co sprawiają, że ich smak jest mniej wyraźny niż polskich owoców. Dlatego też nie warto „kupować” tylko oczami!

4) O czym jeszcze warto pamiętać, kupując truskawki? Dobre owoce powinny intensywnie pachnieć, a ich szypułki mieć wyrazisty zielony kolor.

Sonda
Czy na Twoim osiedlu można kupić już truskawki?
Truskawki przepisy i inspiracje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE