Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku odstraszają? Sprawdziliśmy to!

2022-12-03 20:05
Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowy w Gdańsku odstraszają? Sprawdziliśmy to!
Autor: gdansk.pl

Bożonarodzeniowy Jarmark w Gdańsku ruszył już 18 listopada. Wielu z nas z pewnością już skorzystało z jego uroków w ostatni weekend. Pojawiły się komentarze odnośnie cen. Kwoty na niektórych stoiskach mają przyprawiać o zawrót głowy. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdziliśmy to!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, to już tradycja. W 2021 roku, przez 5 tygodni zachęcał on do magicznego spędzenia czasu, urzekając starszych i młodszych. W samym centrum Gdańska rozbłysły miliony światełek, a przechodnie delektować się mogli smakowitymi przysmakami.

Nie inaczej jest w tym roku. Jeden z najbardziej lubianych przez gdańszczan jarmarków działa od piątku, 18 listopada. Dzień później uroczyście w towarzystwie małych Mikołajów, gdańskich handlarek i handlarzy otworzył go Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska.

Coraz bliżej święta! Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Na jednej z facebookowych grup pojawiły się komentarz odnośnie cen, które są na tegorocznym jarmarku. Sytuację opisał szerzej portal O2.pl.

Na facebookowej grupie "Gdzie zjeść w Trójmieście" pojawiła się szczegółowa relacja z wydarzenia. Przytoczone przez internautkę kwoty naprawdę mogą zaskoczyć - czytamy.

Dla przykładu, portal wylicza, że za zwyczajną zapiekankę na jarmarku trzeba zapłacić 22 zł, a za 300 g bigosu - 25 zł. Tyle samo kosztuje porcja długich frytek.Szokują też ceny mięs. Na jednym ze stoisk szaszłyk z kurczaka kosztuje... 42 zł! Porcja karkówki to 35 zł, a kiełbasa - 25 zł.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście jest ta źle, jak opisują to niektórzy. Nasza reporterka, Dominika Bakura, przy okazji wizyty na jarmarku - zerknęła za ceny. 

To tak mniej więcej jak wszędzie, herbata zimowa 15 zł, czekolada 16 zł, przysmaki typu cynamonowa bułeczka za 9 zł. Wszędzie teraz ceny poszły w górę, wiec to nie tak, że ceny na jarmarku są zaskoczeniem.

- podkreśla nasza reporterka. 

Sonda
Czy w związku z cenami paliw przesiadasz się na komunikację miejską?
Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE