Arka Gdynia wzmacnia się przed nowym sezon. Marcjanik kolejnym zawodnikiem w składzie

2020-08-10 12:04 Patryk Rosiński
Michał Marcjanik po 2 latach wraca do Arki Gdynia
Autor: Stanisław Wrzosek/Arka Gdynia Michał Marcjanik po 2 latach wraca do Arki Gdynia

Arka Gdynia od nowego sezonu grać będzie w I lidze. Po niefortunnym sezonie 2019/2020, w którym nie udało się utrzymać w Ekstraklasie, klub przygotowuje się do nowego startu. W celu szybkiego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, do składu dołączyło już kilku zawodników, którzy mają wypełnić luki po piłkarzach, którzy pożegnali się z Gdynią.

Michał Marcjanik to kolejne wzmocnienie Arki Gdynia. Urodzony 15 grudnia 1994 roku piłkarz gra na pozycji obrońcy i jest wychowankiem Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia. Po zakończeniu kontraktu w Arce, w sezonie 2018/19 odszedł do włoskiego klubu Empoli FC. Po pobycie we Włoszech wrócił do polskiej Ekstraklasy i w sezonie 2019/20 grał w Wiśle Płock. Obecnie podpisał nowy kontrakt z Arką Gdynia, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Klub obecnie wzmacnia się przed rozpoczęciem nowego sezonu. 23 sierpnia zespół rozegra mecz pierwszej rundy Pucharu Polski. Na wyjeździe zmierzą się z III ligowym KS Polkowice. 29 sierpnia także na wyjeździe zagrają z GKS Jastrzębie w pierwszym meczu I ligi. Domowy mecz inaugurujący nowy sezon zaplanowany został na 5 września, a przeciwnikiem będzie Puszcza Niepołomice.

Arka Gdynia stara się obecnie zapełnić miejsce po piłkarzach, którzy pożegnali się z klubem. Wśród nich są tacy zawodnicy, którzy stanowili trzon zespołu m.in. bramkarz Pavels Steinbors, który przeszedł do Jagielloni Białystok, pomocnik Michał Nalepa, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron czy obrońca Damian Zbozień, z którym klub nie przedłużył kontraktu.

Poza zakontraktowanym ostatnio Michałem Marcjanikiem, do Arkowców dołączyli m.in. wypożyczony z Jagielloni Białystok Bartosz Kwiecień, kupiony z Rakowa Częstochowa Arkadiusz Kasperkiewicz czy wykupiony ze Śląska Wrocław bramkarz Daniel Kajzer.

Z klubem kontrakt przedłużyli także m.in. Adam Marciniak, Maciej Jankowski, Dawid Markiewicz czy Adam Deja.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.