"Antymaseczkowcy" na celowniku policji. W weekend znów posypały się mandaty

2021-04-19 15:00
policja
Autor: pixabay.com Policjant w cywilu zauważył poszukiwaną oszustkę! Ukrywała się przez kilka miesięcy

W miniony weekend pomorscy policjanci ponownie wzięli się za lekceważących obowiązujące obostrzenia. Mundurowi skupili się szczególnie na miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Można ich było spotkać w śródmieściu Gdańska oraz na sopockim Monciaku.

W ten weekend policjanci przeprowadzali kolejne wzmożone działania, w które zaangażowani byli funkcjonariusze prewencji ruchu drogowego oraz operatorzy dronów. Mundurowi w ciągu trzech dni ujawnili blisko 2600 wykroczeń, ponad 1350 osób ukarano mandatami karnymi. Wobec prawie 150 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu - mówi sierż. szt. Anna Banaszewska-Jaszczyk z komendy wojewódzkiej w Gdańsku.

Jak tłumaczy, zachowanie osób wobec których policjanci podejmowali interwencję były przykładem jak NIE zachowywać się w miejscach publicznych. - Reakcje ludzi były bardzo różne. Jedni po prostu przepraszali, wyjmowali maseczkę z kieszeni tłumacząc to swoim roztargnieniem, inni z kolei informowali, że tej maseczki po prostu nie mają. Obowiązuje nakaz stosowania zasłony twarzy w miejscach publicznych na ulicach, placach, deptakach jak i w sklepach. I należy tą maseczkę nosić w sposób właściwy, tak by zasłaniała usta oraz nos - dodaje funkcjonariuszka. Uwaga, policja zapowiada dalsze kontrole.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE