6. Gdańsk Maraton już w kwietniu. Sprawdź swoje możliwości - ruszyła rejestracja

2021-12-08 13:58
6. Gdańsk Maraton już w kwietniu. Sprawdź swoje możliwości - ruszyła rejestracja
Autor: gdansk.pl

10 kwietnia 2022 roku odbędzie się jedna z najbardziej znanych i wyczekiwanych imprez biegowych w Polsce - Gdańsk Maraton. Będzie to jego szósta edycja. Warto wziąć udział w rywalizacji. Zapisy już się rozpoczęły.

Organizatorem Gdańsk Maratonu jest Gdański Ośrodek Sportu. W 2020 roku, kiedy wybuchła pandemia Covid-19 impreza została odwołana. W tym roku Gdańsk Maraton otrzymał numer 5.5 i odbył się w formule hybrydowej: wirtualnie, bądź według sugerowanych tras, z wykorzystaniem rozstawionych w charakterystycznych lokalizacjach Gdańska punktów kontrolnych.

Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy biegacze czekali na zapowiedź pełnej, tradycyjnej i niosącej ze sobą największy ładunek emocjonalny edycji Gdańsk Maratonu. Lista startowa na ponad cztery miesiące przed zawodami zawiera już blisko dwa tysiące osób z opłaconą opłatą startową, a kolejne 1500 zawodników wypełniło formularz zgłoszeniowy. To pokazuje ogromny głód uczestnictwa w imprezie, która wielokrotnie była nagradzana wśród podobnych tego typu inicjatyw w całym kraju. O wyjątkowości biegu decydują piękna trasa, świetna organizacja i fantastyczna atmosfera. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Gdańsk Maraton to znakomita promocja Miasta Gdańska, a także popularyzacja sportu i aktywnego trybu życia.

Jak ogłosił organizator - 6. Gdańsk Maraton odbędzie się 10 kwietnia 2022 r. Start o godz. 9.00. GOS zachęca do udziału i wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 31.03.2022 r.

Zapisy dostępne są pod TYM linkiem.

Gdański Ośrodek Sportu zapewnia, że już pracuje nad inicjatywą, mającą na celu jak najlepsze przygotowanie zawodników do wielkiego wyzwania, jakim jest pokonanie królewskiego dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. Kto startował w poprzednich edycjach Gdańsk Maratonu może już domyślać się o co chodzi… Bądźcie czujni, śledźcie media społecznościowe Gdańsk Maratonu i Gdańskiego Ośrodka Sportu, o inicjatywie organizatorzy poinformują, gdy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik!

Adwent, odcinek 3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE