28-latek z Tczewa posiadał narkotyki ukryte w różnych miejscach w domu. Bez psa Nel nie udałoby się go zatrzymać

i

Autor: Pomorska Policja

Kryminalne

28-latek z Tczewa posiadał narkotyki ukryte w różnych miejscach w domu. Bez psa Nel nie udałoby się go zatrzymać

2023-03-31 14:17

Tczewscy kryminalni zatrzymali 28-latka, u którego w miejscu zamieszkania znaleziono ponad 320 gramów amfetaminy oraz marihuanę. Pomocny w wykryciu narkotyków był policyjny pies Nel oraz jego przewodnik z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Policjanci z tczewskiej komendy policji wraz z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 28-letniego mężczyznę. W działaniach pomógł pies wyspecjalizowany w wykrywaniu narkotyków.

Funkcjonariusze pojechali do domu mężczyzny. Ustalenia kryminalnych wskazywały, że może on handlować narkotykami. W akcji wziął udział policyjny pies Nel, której czujny nos sprawdzał pomieszczenia. To właśnie ona znalazła woreczki strunowe w meblach pokoju zajmowanego przez mężczyznę

– mówią policjanci.

To jednak nie wszystkie skrytki...

W innym pomieszczeniu czworonóg wywąchał w szufladzie marihuanę. Także w werandzie nos Nel nie zawiódł. Mimo że narkotyki ukryte były w opakowaniu po chipsach, bez problemu wskazała przewodnikowi to miejsce.

Badania narkotestami wykazały, że zabezpieczona substancje to ponad 320 gramów amfetaminy. Pies zainteresował się również plecakiem leżącym na fotelu, w którym policjanci znaleźli opakowanie z zawiniątkami

– dodają mundurowi.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania innej osobie środka odurzającego celem osiągnięcia korzyści majątkowej.

Na wniosek prokuratora, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat więzienia.

Pies Nel odwiedził uczniów

Policjanci wraz z psem na zaproszenie dyrekcji, odwiedzili dwie szkoły w powiecie tczewskim. W ramach działań ukierunkowanych na walkę z przejawami demoralizacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, czujny nos Nel sprawdzał plecaki i torby uczniów w poszukiwaniu zabronionych w Polsce środków. W żadnej z placówek pies nie podjął pracy węchowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

S. ŻARYN: ROSYJSKIE SŁUŻBY BĘDĄ INGEROWAŁY W KAMPANIĘ WYBORCZĄ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE