Ciechocinek szpital dla dzieci

i

Autor: Mikołaj Kuras dla UMWKP Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku został wyremontowany!

Zmodernizowano Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku

2023-03-13 9:03

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku został pomyślnie zmodernizowany. Miejsce to, jako uzdrowisko, pomaga w leczeniu najmłodszym dotkniętym m.in. chorobami cywilizacyjnymi. Chodzi o problem otyłości, astmy, wadliwej postawy itp. Problemy te nieleczone w dzieciństwie, przekładają się na kłopoty ze zdrowiem w dorosłym życiu.

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku został wyremontowany oraz przystosowany dla dzieci i młodzieży. Obiekt znajduje się nieopodal tężni solankowych. Skuteczność procesu leczenia wspiera czyste powietrze, prawidłowa kinezyterapia i zabiegi na bazie naturalnych surowców - solanki oraz borowiny. Pod względem profilu działalności to ośrodek unikatowy w skali kraju, wyspecjalizowany w zakresie leczenia otyłości, chorób górnych dróg oddechowych, dysfunkcji narządów ruchu, chorób układu nerwowego oraz chorób reumatoidalnych.

Z leczenia w placówce korzystać mogą dzieci w wieku od 3 do 18 lat. W czasie pobytu młodzi rezydenci mają zapewnioną naukę w ciechocińskim Zespole Szkół Uzdrowiskowych nr I w zakresie przygotowania przedszkolnego, szkoły podstawowej i liceum. Kuracja w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest darmowa, a procedura kwalifikacyjna krótka i nieskomplikowana. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe dziecka może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej oraz każdy specjalista mający podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Lekarz może w nim dodatkowo wskazać Ciechocinek jako preferowane miejsce leczenia dziecka. Wypełnione skierowanie należy przekazać do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ (przez lekarza lub rodzica), gdzie zostaje zarejestrowane i zweryfikowane.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE