Zmarł Waldemar Dąbrowski

i

Autor: Se.pl W wieku 64 lat zmarł Waldemar Dąbrowski

Zmarł Waldemar Dąbrowski, założyciel Ośrodka "Mateusz". Życie poświęcił na pomaganie innym

2023-03-09 10:20

W wieku 64 lat zmarł Waldemar Dąbrowski, twórca Ośrodka Readaptacyjnego "Mateusz". Instytucja ta pomagała ludziom samotnym i wykluczonym. Przypominamy jego zasługi i działalność na rzecz innych, potrzebujących osób.

Waldemar Dąbrowski był postacią ważną dla Torunia i okolic. W 2009 roku stworzył Ośrodek readaptacyjny "Mateusz". Dąbrowski za jego pośrednictwem pomagał osobom wykluczonym - bezdomnym, samotnym, uzależnionym, byłym więźniom, którzy chcieli wrócić do normalnego życia w społeczeństwie. Podopieczni mówili do założyciela ośrodka "tato". Nie chciał, aby ktokolwiek musiał doświadczać samotności, z którą sam się zmagał.

Ośrodek, który prowadził, dla wielu był namiastką domu. Na przykład senator Jan Wyrowiński nazwał to miejsce "śluzą wolności". Waldemar Dąbrowski zawsze był przekonany, że człowiek zasługuje na drugą szansę.

Pogrążonej w żałobie rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy współczucia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE