Zielone Kujawy postawią Mobilne Płuca w Toruniu. Protestują też w sprawie wycinki drzew

2022-01-13 11:10

Niskie temperatury i brak wiatru odbijają się na jakości powietrza w Toruniu. Czasami warto odpuścić sobie dłuższe spacery i aktywność na świeżym powietrzu. Mobilne płuca Polskiego Alarmu Smogowego po tym, jak stanęły w Ciechocinku – już w piątek (14.01) staną w Toruniu. Przez dwa tygodnie będą informować o stanie powietrza. Zobaczycie czym oddychamy!

Mobilne płuca Polskiego Alarmu Smogowego będą w Toruniu przez dwa tygodnie, do 28 stycznia na Placu Rapackiego. Wszystko to w ramach kampanii „Zobacz czym oddychasz! Zmień to!”. W ten oto prosty sposób będzie można dowiedzieć się, jaki jest stan powietrza w mieście i jak można go poprawić – przekonuje Mariusz Warachim z Zielonych Kujaw.

Zielone Kujawy postawią Mobilne Płuca w Toruniu. Protestują też w sprawie wycinki drzew

W połowie grudnia ubiegłego roku Zielone Kujawy przyłączyły się do protestu mieszkańców Torunia w sprawie planowanej wycinki drzew z powodu budowy nowej linii tramwajowej, m.in. na Szosie Chełmińskiej w okolicy targowiska miejskiego. Zdaniem stowarzyszenia przy odrobinie dobrej woli, wzorując się na rozwiązaniach w Europie i na świecie - można pogodzić inwestycję z zachowaniem przynajmniej części drzew - przekonuje Mariusz Warachim z Zielonych Kujaw. Zdaniem stowarzyszenia - drzewa rosnące przy tak ruchliwej ulicy, jaką jest Szosa Chełmińska, pełnią tutaj niezwykle ważną funkcję ekologiczną, społeczną i ekonomiczną.

#DajmyDrzewomPrawo - Zielone Kujawy protestują!

W ramach akcji #DajmyDrzewomPrawo, na toruńskich drzewach zawiesili szarfy z wezwaniem #sosdladrzew, aby dać jasny sygnał sprzeciwu wobec skazywaniu drzew na wycinkę lekką ręką. Więcej o działalności Zielonych Kujaw znajdziecie na Facebooku - TUTAJ.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!