Zaszczep się w ratuszu! W weekend kolejna akcja toruńskiego Citomedu [AUDIO]

2021-06-02 16:39 Magdalena Witt-Ratowska
Szczepienia Citomedu w toruńskim ratuszu
Autor: M.Witt-Ratowska Szczepienia Citomedu w toruńskim ratuszu

Nie odpuszczać, namawiać, promować, zachęcać i cyklicznie organizować. Chyba w ten sposób najlepiej przekonać jeszcze nieprzekonanych do szczepień przeciwko Covid. Może uda się to dzięki systematycznym akcjom i mobilnym punktom szczepień. Po ostatniej takiej inicjatywie w Toruniu, przygotowanej wspólnie przez Lecznice Citomed i magistrat - będą kolejne. Ponownie na dziedzińcu Muzeum Okręgowego pojawią się stanowiska do szczepień.

Warto zarezerwować sobie trochę czasu w sobotę lub niedzielę (5 i 6 czerwca), bo wtedy będą szczepienia, w godzinach od 10.00 do 18.00. Ale to także akcja dla tych, którzy podejmą decyzję o zaszczepieniu się tu i teraz, bo na przykład są na spacerze na toruńskiej starówce lub siedzą w ogródku letnim.

Szczepienia będą jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, dlatego propozycja skierowana jest do osób pełnoletnich. Zaszczepieni mogą być także obcokrajowcy, którzy legalnie przebywają na terenie Polski ( wymagany jest paszport lub zagraniczny dowód osobisty).

Podczas poprzedniej akcji Citomedu i miasta zaszczepiło się 400 osób. Warto mobilne punkty organizować częściej, być może przy okazji różnych wydarzeń w plenerze, wakacji, koncertów, festiwali, itp. Zwrócił na to uwagę prezydent Torunia Michał Zaleski na dzisiejszej (2 czerwca) konferencji prasowej. Dodatkowo będą zachęty i bonusy, na przykład bilety i wejściówki do toruńskich instytucji kultury i sportu. Najbliższa okazja - właśnie podczas weekendowych szczepień. Wszyscy, którzy w te dni odwiedzą stanowiska Citomedu - otrzymają 30 procent zniżki na wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego.

W Toruniu będzie powtórka z mobilnych szczepień:
AQUA Toruń otwarte!