Zapraszamy na wycieczkę po Toruniu z przewodnikiem Wojciechem Olszewskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-07-04 18:43

Rozpoczynamy nasz wakacyjny cykl prezentujący najatrakcyjniejsze dla turystów miejsca w Toruniu. Zajrzymy dzisiaj do samego serca miasta, czyli na rynek Staromiejski, gdzie stoi Ratusz. Jest to jeden z najwspanialszych toruńskich zabytków. O atrakcjach opowiadał będzie licencjonowany przewodnik Wojciech Olszewski.

Na lekcjach historii Zakon Krzyżacki przedstawiany jest w negatywnym świetle. Torunianie jednak tak bardzo nie powinni na nich narzekać, bo to właśnie rycerze zakonnicy założyli miasto w 1233 roku. Toruń stał się ważnym punktem na mapie ówczesnej Europy. O jego znaczeniu może świadczyć choćby, to że był członkiem Hanzy – prestiżowego i znaczącego związku miast handlowych Europy Północnej. O zamożności miasta w średniowieczu świadczyła m.in. ilość kościołów. A tych na starówce mamy kilka. W samym centrum miasta znajduje się Rynek Staromiejski, który zachwyca każdego. W samym jego centrum wznosi się Ratusz Staromiejski, o którym opowie nam Wojciech Olszewski, toruński przewodnik.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta

Piękno Zespołu Staromiejskiego zostało docenione w 1997 roku zostało przez UNESCO wpisaniem na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Jeżeli chcecie wybrać się na wycieczkę po Toruniu z naszym przewodnikiem Wojciechem Olszewskim, to polecamy jego profil na Facebooku Zwiedzaj z Voytasem.

Muzeum Neonów w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE