Jar w Toruniu

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Infrastruktura drogowa

Zaczyna się budowa dróg na Jarze. Koszt inwestycji to prawie 15,5 mln zł

2023-09-21 10:09

Budowa ulic Watzenrodego, Strobanda i Heweliusza na osiedlu Jar to jedno z ośmiu zadań drogowych, na które Toruń dostał pieniądze z Funduszu Rozwoju Dróg.

Z tego samego projektu przebudowywana są ulice: Łokietka, Pająkowskiego, Droga Trzeposka, Hebanowa, Platanowa i Olęderska. Wkrótce prace zaczną się na ul. Łącznej i Szosie Okrężnej.

Chodniki i ścieżki rowerowe

W ramach inwestycji na Jarze rozbudowana zostanie ulica Strobanda na odcinku 510 m od skrzyżowania z Watzenrodego w kierunku zachodnim. Powstanie również jezdnia wraz z chodnikami i ścieżką rowerową oraz wyniesione skrzyżowanie z drogą dojazdową.

- w planach powstających ulic ujęto także budowę 650-metrowego odcinka ul. Heweliusza - od nowego fragmentu ul. Watzenrodego w kierunku zachodnim, wokół pętli tramwajowej aż do drogi dojazdowej. - Jak na pozostałych odcinkach, tak i tutaj powstaną nowe ścieżki rowerowe oraz chodniki - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy toruńskiego MZD. - Budowany będzie także łącznik o długości 300-metrów od nowego fragmentu ul. Strobanda do pętli tramwajowej przy ul. Heweliusza, w śladzie obecnego prowizorycznego dojazdu.

Za realizację całości odpowiada firma Balzola Polska w konsorcjum z Zakładem Drogowo-Budowlanym Rogowo. Roboty mają potrwać do sierpnia 2025 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE